ebook Choroby układu moczowego - Jadwiga Górnicka

Choroby układu moczowego

 

Nerki to naturalne filtry organizmu. Ich wadliwe działanie powoduje, że nasz organizm źle funkcjonuje i jest podatny na zachorowanie, np. na cukrzycę czy choroby reumatyczne. Z kolei drogi moczowe pozwalają na bezpieczne wydalenie szkodliwych substancji z ustroju. Często lekceważymy przeziębienia i lekkie zapalenia pęcherza czy cewki moczowej, a mogą one prowadzić do ciężkich powikłań, od kamicy nerkowej po niewydolność nerek włącznie.

Doktor Jadwiga Górnicka radzi, jak zadbać o układ moczowy: nerki, pęcherz moczowy oraz prostatę i jak nie dopuścić do stanów zapalnych układu moczowego.

 

W książce między innymi:

skuteczne masaże i nasiadówki

zioła moczopędne i sprawdzone preparaty ziołowe na zapalenie pęcherza

dieta w niewydolności nerek

specjalne ćwiczenia dla osób ze schorzeniami prostaty

 

Dodaj komentarz


To kolejna pozycja napisana przez lekarkę naturalistkę Jadwigę Górnicką. Po „Chorobach układu krążenia” zainteresowałem się tą książką głównie ze względu na rodzinne (podejrzewam, że w jakiś sposób dziedziczne) problemy z nerkami. Nie wiem czy mnie spotkają, ale trzeba być przygotowanym a najlepiej zapobiegać dolegliwościom. Ta książka z pewnością w tym pomoże, szczególnie że bazuje na metodach naturalnych, a więc nie obciążających organizmu

Dark Noise - 24 czerwca 2013 09:42


Kolejna książka z serii Biblioteka zdrowia dr. Jadwigi Górnickiej, tym razem dotycząca chorób układu moczowego. Myślę , że warto poświęcić nieco czasu i przeczytać ją, ponieważ można się dowiedzieć jak w prosty sposób pomagać nerkom, pęcherzowi oraz innym częściom układu wydalniczego. Napisana prostym językiem, nie jest to jakaś przyjemna lekturka na poprawę humoru, ale warto ją przeczytać dla dobra własnego zdrowia.

Tralalalalalala - 23 czerwca 2013 23:54

  Pobierz fragment (ePub)   lub czytaj