ebook Pierwsze kroki do... pozbycia się zaburzeń odżywiania - Kate Middleton,Jane Smith

Pierwsze kroki do... pozbycia się zaburzeń odżywiania

Z badań wynika, że ponad pięć procent populacji cierpi z powodu zaburzeń odżywiania, a pośród dziewcząt i młodych kobiet odsetek jest znacznie wyższy. Ta książka pomaga ocenić, czy choroba nie dotknęła także nas lub naszych bliskich. Zawiera wiele przykładów, informacji oraz inspiracji potrzebnych do odzyskania zdrowia. Autorki zajmują się kwestią zaburzeń odżywiania nie tylko teoretycznie – dr Jane Smith ma osobiste doświadczenie zdobyte w pracy z córką, której pomogła pokonać tę chorobę.


Nowa seria "Pierwsze kroki do..." to samopomocowe miniporadniki, które oferują praktyczne rady dotyczące najczęściej spotykanych problemów ludzi żyjących w XXI w. Zostały napisane przez specjalistów w danych dziedzinach, wielu z nich miało także osobiste doświadczenie z opisanymi problemami. Są oni zatem ekspertami nie tylko z zawodowego punktu widzenia. Dzięki temu są bardziej wiarygodni i niejednokrotnie w tych poradnikach pierwszej pomocy występują bardziej jako partnerzy dla czytelnika, niż jako naukowcy z akademickich podejściem do problemu.

Dodaj komentarz


Zaburzenia odżywiania to poważna sprawa, którą lepiej oddać w ręce specjalisty. Nie oznacza, to że książka jest naganna. Można przeczytać, ale stosować z ostrożnością.

Cezary Kolczuga - 20 kwietnia 2013 11:10


Samopomoc w przypadku zaburzeń odżywiania to bzdura. To wymaga pomocy lekarskiej/psychologicznej a nie czytania książeczek. Próby samoleczenia mogą być niebezpieczne.

Aleksandra Skibińska - 20 kwietnia 2013 09:49

  Pobierz fragment (ePub)   lub czytaj