ebook Kuchnia diabetyków - Barbara Jakimowicz-Klein

Kuchnia diabetyków

Cukrzyca – choroba cywilizacyjna – dotyka coraz więcej osób, zarówno młodych, jak i starszych. To cena, jaką płacimy za coraz wyższy poziom życia. Jej rozwojowi sprzyjają podstawowe błędy żywieniowe, siedzący tryb życia, nerwowość. Co powinniśmy wiedzieć na temat tego schorzenia, czy i w jaki sposób można zapobiegać cukrzycy oraz jaką rolę w tej chorobie odgrywa dieta? Tym zagadnieniom poświęcony jest niniejszy ebook. Autorka – Barbara Jakimowicz-Klein chce pomóc osobom chorym zrozumieć istotę cukrzycy i przeciwdziałać jej skutkom. Przede wszystkim jednak skupia się na diecie jako ważnym składniku terapii. Żywienie człowieka chorego musi bowiem zapewnić mu nieskrępowany rozwój organizmu, możność wykonywania pracy, a także dobre samopoczucie. W Kuchni diabetyków znajdą zatem Państwo najnowsze zalecenia dotyczące właściwego odżywiania się w cukrzycy oraz przepisy na potrawy dozwolone w diecie cukrzycowej, zarówno receptury na dania proste, jak i na bardziej wykwintne – wszystkie i smaczne, i zdrowe. Z pewnością warto zajrzeć do tego poradnika!

Dodaj komentarz


Wbrew wszelkim opiniom poziom cukru we krwi u diabetyków może niebezpiecznie rosnąć nie tylko po spożyciu czegoś zawierającego glukozę, Cukrzycę uważa się już za chorobą cywilizacyjną. Jeśli nie zmienimy diety też jesteśmy zagrożeni ta chorobą. Książkę uważam za dobrą pozycję nie tylko dla cukrzyków, ale każdego czytelnika zainteresowanego zdrowym odżywianiem i utrzymywaniem poziomu cukru w granicach norm. Pozycja zawiera nie tylko zalecenia ale tez przepisy na różne potrawy.

Dark Noise - 28 czerwca 2013 07:20


Coraz więcej osób ma problemy z cukrzycą, mówi się że przypadłość ta jest chorobą cywilizacyjną i prognozy nie są pozytywne. Kiedy już się na cukrzycę choruje to warto zadbać o to by ograniczyć cukier w naszej diecie. Pojawia się jednak pytanie czy my naprawdę wiemy, w których produktów tej białej śmierci jest najwięcej, czy też najmniej? Obawiam się, że wielu z nas nie jest w tym dobrze zorientowanych. Mój dziadek również cierpi na cukrzycę, zaraz kiedy dowiedział się o swojej chorobie sięgnął po tę książkę- teraz radzi sobie bardzo dobrze, a poziom cukru pozostaje w normie.

Tralalalalalala - 25 czerwca 2013 20:49


Mój ojciec choruje. Książka bardzo mu się przydała. Wie czego unikać, a co innego jest zalecane. Był wcześniej u dietetyka, ale ten mu nie pomógł odpowiednio.

Cezary Kolczuga - 20 kwietnia 2013 19:07

  Pobierz fragment (ePub)   lub czytaj