ebook Dieta na pamięć i koncentrację - Barbara Jakimowicz-Klein

Dieta na pamięć i koncentrację

E-book – "Dieta na pamięć i koncentrację". Seria zdrowie. Zdrowe diety Z pewnością znasz wierszyk o panu Hilarym, który zgubił swoje okulary, ale czy pamiętasz, kto był jego autorem? No właśnie! Ludzki umysł bywa niedoskonały, często zawodzi. Warto więc czasem popracować nad jego kondycją. Sposobów na poprawienie koncentracji i usprawnienie procesów myślowych są tysiące. Wiele z nich omówiła Barbara Jakimowicz-Klein w prezentowanej właśnie Państwu Diecie na pamięć i koncentrację. W swojej książce autorka ta w formie pytań i odpowiedzi przystępnie opisała funkcjonowanie układu nerwowego i mózgu, przybliżyła pojęcia, takie jak pamięć, inteligencja, a także – co najważniejsze – przedstawiła wpływ diety na sprawność umysłu. Tak, tak! Problemy z koncentracją, nieumiejętność skupienia się, kłopoty ze snem, przygnębienie, a nawet stany depresyjne mogą być skutkami złego odżywiania się. Co więc zrobić, żeby poprawić kondycję własnego umysłu? Co jeść, aby usprawnić procesy myślowe i uniknąć apatii, zmęczenia oraz zaburzeń w funkcjonowaniu układu nerwowego? Czym przyprawiać dania, żeby polepszyć własne samopoczucie i ustrzec się „zapominalstwa”? Odpowiedzi na powyższe pytania znajdują się na kartach tej książki. Koniecznie do niej sięgnij!

Dodaj komentarz


A to bardzo , wydaję mi się, dobry poradnik zdrowotny, bo rzeczywiście zwraca uwagę na to co powinniśmy jeść , aby nasz mózg był w pełni sprawny i byśmy mogli z niego jeszcze więcej korzystać.
To nie zwykła porada , jak schudnąć - jak większość, ale dobry poradnik !
Polecam wszystkich tym , szczególnie, którzy dużo się uczą i na wysoką skalę wykorzystują nasz własny operator organizmu :))
polecam tę książkę - rzetelnie opracowana

Tralalalalalala - 29 czerwca 2013 00:42


Większość z nas wie, że aby nasz mózg dobrze i sprawnie pracował potrzebuje wiele substancji. Wiadomo też, ze najlepiej dostarczać je wraz z pożywieniem. Niestety mało osób wie jakie potrawy należy jeść aby np. usprawnić pamięć. Powszechnie uważa się, że ryby są dobre "na myślenie". Okazuje się, ze nie tylko. Książka przybliża problem i pokazuje jakie składniki możemy wykorzystywać w potrawach aby np. polepszyć swoje samopoczucie, uniknąć apatii, wzmóc "jasność" umysłu. Ciekawa lektura.

Doris - 17 maja 2013 15:48

  Pobierz fragment (ePub)   lub czytaj