ebook Dieta antymiażdżycowa - Barbara Jakimowicz-Klein

Dieta antymiażdżycowa

Opis: Miażdżyca, postrach XXI wieku, to nie tylko, jak się powszechnie sądzi, choroba naczyń wieńcowych otaczających serce, ale dosłownie wszystkich tętnic w naszym organizmie! Najczęściej i najszybciej atakuje naczynia mózgu, serca, nerek, kończyn dolnych. Na jej rozwój największy wpływ wywiera palenie papierosów, mała aktywność fizyczna, stres, nadwaga, a przede wszystkim niezdrowe odżywianie. Zmieniając złe nawyki żywieniowe, dość łatwo możemy zapobiec miażdżycy i związanym z nią chorobom, takim jak: zawał serca, udar mózgu czy silne bóle nóg. Bardzo duże znaczenie, zarówno profilaktyczne, jak i lecznicze, ma właściwa, niskotłuszczowa i niskocholesterolowa, dieta. Dlaczego i jaką dietę stosować w miażdżycy, co można jeść, a jakich produktów należy unikać? Odpowiedzi na te i inne pytania znajdą Państwo w doskonałym poradniku Barbary Jakimowicz-Klein. Autorka książki zapewnia, że przygotowanie odpowiednio skomponowanych posiłków nie jest zadaniem ponad siły. Konsekwencja i wypełnianie zaleceń dietetyków gwarantują poprawę i zażegnanie niebezpieczeństwa. Pamiętajmy, że nasze zdrowie zależy od nas samych! A profilaktyka jest zawsze tańsza i przyjemniejsza niż leczenie.

Dodaj komentarz


Miażdżyca przyczynia się nie tylko do zawału mięśnia sercowego. Poza tym coraz bardziej popularny staje się pogląd, że ma podłoże genetyczne (dziedziczy się predyspozycje). Oczywiście dieta jest w stanie zahamować rozwój choroby. Książka zawiera informacje na temat miażdżycy a także metody leczenia i profilaktyki. Konkretne przepisy zajmują niewiele miejsca, więc tytuł tej pozycji jest nieco mylący. Warto zapoznać się z tą książką. Obowiązku jednak nie ma żadnego.

Dark Noise - 30 czerwca 2013 22:41


Miażdżyca -to przewlekła niebezpieczna choroba, która może doprowadzić do zawału mięśnia sercowego, polegająca na zmianach zwyrodnieniowo-wytwórczych w błonie wewnętrznej i środkowej tętnic.
Nawet nie wiemy, co jemy , jak jemy i jak duży wpływ ma to na rozwój tej właśnie choroby !
Warto przeczytać książkę i zastosować się do rad i informacji w niej zamieszczonych, by nie bylo już za późno !
Polecam na prawdę tą książkę szczególnie ponieważ może ona mieć duże znaczenie na nasze zdrowie. przeczytajcie ją już dziś !

Tralalalalalala - 25 czerwca 2013 00:05

  Pobierz fragment (ePub)   lub czytaj