Jak żyć dobrze, będąc DDA
- ebook , poradniki , emocje, alkohol, patologia, poradnik, alkoholizm, trauma, uzależnienia, trudne dzieciństwo, uzależnienie od alkoholu, alkohol, uzależnienie, nałóg, życie z osobą uzależnioną, uzależnienie od alkoholu, samorozwój, rodzina dysfunkcyjna, DDA, DDD, alkoholik, rodzina patologiczna, jak żyć lepiej, dzieci alkoholików, dorosłe dzieci alkoholików, dorosłe dzieci alkoholików (DDA), cyberuzależnienia, dorosłe dziecko alkoholika, problem alkoholowy, uczucia, emocje, wrażliwość, nadwrażliwość, płacz, zrozumienie, samorozwój, porady, patologia w Polsce, żyj lepiej, dorosłe dziecko z rodziny dysfunkcyjnej, problem z emocjami, patologiczna rodzina, patologiczni rodzice
5,0
- Autor:
Anna Gronczewska
- Wydawnictwo:
RM
- ISBN:9788371471339
- Format:MOBI + EPUB
35,59 zł
Jako dzieci nie mamy wpływu na to, w jakiej rodzinie się wychowujemy, ale w dorosłości możemy zadecydować, co zrobimy z bagażem trudnych doświadczeń.
Alkoholizm lub inne przewlekłe trudności rodziców mają trwały i negatywny wpływ na zdrowie psychiczne dzieci. Szereg problemów, z jakimi mierzą się one już jako dojrzali ludzie, to syndrom DDA – dorosłe dzieci alkoholików, lub DDD – dorosłe dzieci dysfunkcji. DDA i DDD miewają tendencje do uzależnień, problemy z okazywaniem i regulacją emocji, tworzeniem trwałych i zdrowych relacji, stawianiem sobie realistycznych wymagań. To grupa bardzo liczna i zróżnicowana pod względem przeżywanych problemów, ale podłoże ich cierpienia jest zazwyczaj podobne. Tkwi w niedoborze opieki rodzicielskiej, wstydzie i poczuciu winy, braku zrozumienia i deficycie różnych umiejętności, które inne dzieci nabyły w swoich zdrowych rodzinach.
Oto poradnik dla każdego, kto czuje, że chce uwolnić się spod wpływu trudnego dzieciństwa na swoje obecne życie. Autorka w przystępny sposób tłumaczy mechanizmy powstawania problemów DDA/DDD, pomagając w zrozumieniu samego siebie. Pokazuje, jak pracować nad toksycznym wstydem, radzeniem sobie z emocjami, budowaniem świadomych i satysfakcjonujących związków z innymi.
Marta Sak – psycholożka (absolwentka UW), dyplomowana interwentka kryzysowa, obecnie w trakcie specjalizacji z psychoterapii w nurcie integracyjnym. Pracuje w poradni zdrowia psychicznego oraz w ośrodku interwencji kryzysowej. Wspiera pacjentów w obliczu trudnych sytuacji życiowych, ale także w szeroko pojętym rozwoju osobistym. Pasję do psychologii łączy z pasją do pisania: jest autorką popularnych artykułów i e-booków o tematyce psychologicznej.
Patronat medialny:
www.medjol.pl
www.poradnikzdrowie.pl
www.hellozdrowie.pl
Zobacz także te ebooki