ebook Jak otworzyć restaurację - Zenon Depta

Jak otworzyć restaurację

W tej książce autor dzieli się swoją wiedzą i doświadczeniem, ufając że pomogą one wszystkim początkującym w branży. W miarę przystępny sposób opisuje kilka kluczowych zagadnień związanych z otwarciem własnej restauracji.

  •  Czy opłaca się biznes gastronomiczny?
  • Czym w ogóle jest gastronomia we współczesnym wydaniu?
  • Jak do tego się zabrać?
  • Jak zaplanować swój lokal jako kompletny produkt?
  • Czy na pewno chcesz otworzyć swoją restaurację?

To nie są żadne prawdy objawione i teoretyczne dywagacje. To życiowe doświadczenie autora pozwoliło mu na napisanie tej książki. W sumie ponad dwudziestoletni bagaż doświadczeń związanych z gastronomią upoważnia go do napisania tej książki i przekazania swojej praktycznej wiedzy innym.

Pewnych rzeczy w tej książce nie ma.

  • Nie ma  w tej książce przepisów kulinarnych. Nie jest to bowiem książka o gotowaniu.
  • Nie ma w tej książce informacji o zdobywaniu źródeł finansowania. Bo przecież – siłą rzeczy – nie jest to podręcznik dla bankowca.
  • Nie dowiesz się z niej również jak obsługiwać gości. Do tego  służą inne – znacznie bardziej odpowiednie - podręczniki.
  • Nie ma w tej książce odpowiedzi ile personelu trzeba zatrudnić  i jakie wyposażenie zakupić. Na te pytania bowiem odpowiedzi uniwersalnej trudno udzielić.
  • Nie ma wreszcie w tej książce nudnej teorii, tylko jej niewielka dawka potrzebna do zrozumienia przedstawianych zagadnień.

Aby ta książka mogła w ogóle powstać, autor musiał poprowadzić kilka restauracji, być szefem gastronomii hotelowej, kierownikiem i dyrektorem hoteli, na własnej skórze doświadczyć porażek i sukcesów.

Zenon Depta

Rocznik 1971. Wieloletni praktyk hotelarstwa i gastronomii. Absolwent Górnośląskiej Wyższej Szkoły Handlowej w Katowicach. Specjalizuje się w dziedzinie kalkulacji cenowych  i gospodarki magazynowej w hotelarstwie i gastronomii. Zajmuje się w praktyce badaniem jakości usług hotelarskich metodą ServQual, marketingiem usług gastronomicznych i hotelarskich, doradztwem w zakresie struktur organizacyjnych dla gastronomii i hotelarstwa. Doświadczenie zawodowe zdobywał jako kierownik wielu restauracji, kierownik gastronomii hotelowej, dyrektor hotelu. Przepracował w swojej ponad 20 letniej karierze praktycznie każde stanowisko pracy w hotelarstwie i gastronomii. Był kelnerem, kucharzem, szatniarzem, pomywaczem, zaopatrzeniowcem, recepcjonistą, magazynierem, sprzątaczem i wiele innych.

Dodaj komentarz


Brak komentarzy

  Pobierz fragment (ePub)   lub czytaj