ebook Pollyanna - Eleanor H. Porter

Pollyanna

Pollyanna jest powieścią dla dziewcząt amerykańskiej autorki Eleanor H. Porter. Powieść należy do światowego kanonu literatury dziecięcej. Opisuje losy tytułowej bohaterki Pollyanny, niezwykłej jedenastoletniej dziewczynki, obdarzonej ujmującym charakterem i promieniującej pogodą ducha. Naturalna radość, troskliwość i miłość do innych nie gasną w dziewczynce nawet wobec najtrudniejszych doświadczeń życiowych. Wręcz odwrotnie. To nie tragiczne sytuacje i nieprzychylni ludzie zmieniają Pollyannę, to ona zmienia otaczający ją świat na lepsze. Tak się dzieje, kiedy osierocona dziewczynka trafia na wychowanie do domu bogatej ciotki Polly. Surowa i nieprzychylna ciotka zmienia się stopniowo, a wraz z nią wiele innych osób z jej otoczenia. Dobro czyni dobro i powraca. Tak się dzieje w najtrudniejszych życiowych przygodach, jakich doświadcza bohaterka. Tryumf dziewczęcej ufności, radości i opiekuńczości nad bolesnymi zrządzeniami losu i goryczą ludzi zapewnił Pollyannie ponadczasową popularność. Powieść odniosła tak wielki sukces wydawniczy na całym świecie, że jej autorka napisała drugą część, Pollyanna dorasta, a pięciu innych znanych pisarzy wykorzystało postać bohaterki w swoich powieściach dla dzieci i młodzieży. Pollyanna była wielokrotnie ekranizowana w kinie i telewizji.

Dodaj komentarz


Historia dziewczynki, która we wszystkim szukała dobrych stron tym razem podana w wersji dwujęzycznej. Specjalne opracowanie pozwala doszkolić swoje umiejętności z języka angielskiego, uzupełniając je o nowe słownictwo oraz zwroty. Całość podana jest w bardzo przystępnej formie. Nauka przez zabawę, a za to można uznać poznawanie historii Pollyanny, przynosi lepsze efekty i na dłużej zapada w pamięci niż nauka ze zwykłego podręcznika. Polecam.

YoAnna - 31 maja 2013 21:57


Zgadzam się z komentarzem wyżej - "Pollyanna" jest cudna! Ta historia bardzo mnie urzekła, coś w niej jest takiego niezwykłego. Gdyby wszystkie dzieci były takie urocze!

Katicaa88 - 5 kwietnia 2013 13:19


Cudna książka. Powinna być lekturą szkolną.

Aleksandra Skibińska - 23 marca 2013 19:55

  Pobierz fragment (ePub)   lub czytaj