Podglądanie ryzyka - Andrzej Chyliński

Podglądanie ryzyka

0,0

"Książka, której przedmiotem jest ryzyko, poświęcona jest ryzyku rozumianemu zarówno potocznie, jak i specjalistycznie. W życiu codziennym nowoczesne podejście do ryzyka może wymagać dokonania wyboru między bezpieczeństwem właściwym dla sytuacji, w której „nie kusimy losu”, a sytuacją, z którą związany jest jakiś poziom zagrożenia, które może narazić nas na stres albo choćby wywołać niepokój. W nauce ryzyko analizowane jest zazwyczaj w sposób właściwy dla danej gałęzi nauki.

Zaprezentowane analizy ujmują ryzyko na ogół w kontekście związanym z ludźmi i ich działalnością, w sposób osadzony w kulturze i historii społeczeństwa, oparty na wiedzy. Czytelnik znajdzie w książce obrazowe przykłady analiz przeprowadzonych przystępnie przy zachowaniu trzeźwego, zrozumiałego stylu. Między innymi można zapoznać się z wyjaśnieniem podstawowych pojęć ekonomicznych na przykładzie funkcjonowania gospodarstwa domowego, poznać sposób obliczania wartości narażonej na ryzyko czy też określić, w jaki sposób dokonać podziału kwoty na część, którą powinniśmy zainwestować i część, którą powinniśmy przechowywać bezpieczniej.

Książka jest przeznaczona dla menedżerów, przedsiębiorców, studentów oraz wszystkich, którzy chcą poznać i zrozumieć za¬sady rozsądnego zarządzania ryzykiem."

Dodaj komentarz


Brak komentarzy

  Pobierz fragment (ePub)   lub czytaj
tyt.png

Wydawca

Magdalena Ścibor

Koordynator produkcji

Mariola Iwona Keppel

Projekt okładki i stron tytułowych

Przemysław Spiechowski

Zdjęcie na okładce

Robert Miramontes /Shutterstock

Skład wersji elektronicznej na zlecenie Wydawnictwa Naukowego PWN
Marcin Kapusta / konwersja.virtualo.pl

Copyright © by Wydawnictwo Naukowe PWN, Warszawa 2015.

eBook został przygotowany na podstawie wydania papierowego z 2015 r., (wyd. I)

Warszawa 2016

ISBN 978-83-01-18659-3

Wydawnictwo Naukowe PWN SA

02-460 Warszawa, ul. Gottlieba Daimlera 2

tel. 22 69 54 321; faks 22 69 54 288

infolinia 801 33 33 88

e-mail: pwn@pwn.com.pl

www.pwn.pl