Pod kopułą

Jedna z najlepszych książek 2009 roku według The New York Times! Pewnego pogodnego, jesiennego dnia małe amerykańskie miasteczko Chester's Mill zostaje nagle i niewytłumaczalnie odcięte od świata. Otacza je niewidoczne pole siłowe, które mieszkańcy zaczynają nazywać kopułą. Sytuacja szybko się pogarsza. Pole wpływa niekorzystnie na środowisko, a ludzi powoli ogarnia panika... Dale Barbara, weteran wojny w Iraku zarabiający na życie jako wędrowny kucharz, jest zmuszony do pozostania w Chester's Mill. Wspierany przez wojsko, które znajduje się na zewnątrz kopuły, wraz z garstką ochotników próbuje uspokoić nastroje społeczne. Na drodze staje im Duży Jim Rennie, ambitny lokalny polityk, który za wszelką cenę chce wykorzystać sytuację dla własnych celów. Wraz z synem ukrywają wiele koszmarnych tajemnic, które nie mogą ujrzeć światła dziennego. Czas ucieka, a największym wrogiem mieszkańców jest sama kopuła. Czy dowiedzą się, jak powstała, zanim będzie za późno? Czas goni. A właściwie czasu już brak... "Pod kopułą" już stała się jedną z moich ulubionych książek 2009 roku. Neil Gaiman Znakomita powieść, przyprawiająca o nieustanny dreszcz emocji i powodująca zadumę nad naszą skłonnością do dobra i zła ... "Publishers Weekly"

Dodaj komentarz


Moje drugie podejście do tego autora :) i moim zdaniem kolejne udane ;).
Obejrzałam kilka odcinków serialu. Nie powiem. Wciągnął mnie. Jednak potem znudził jak nie wiem. Stwierdziłam, że jednak chwycę tę ”cieniutką” książkę i ją przeczytam, zamiast śledzić nudnawy serial.
Niemal od razu zauważyłam różnice, a także podobieństwa. I musze przyznać, że książka mnie wciągnęła. Co prawda jest dramatyczniejsza, więcej barwnych postaci i pewnych szokujących faktów. Niemal jak życie. Właśnie pewnie dlatego uwielbiam tego autora (wiem, że 2 książki to mało do mówienia, że się go uwielbia, ale tak mam :P) pokazuje wszystko jakby naprawdę się wydarzyło i człowiek odlatuje wyobrażając sobie, że to jakieś miasto jest pod kopułą.
Z racji tego, iż książka jest dramatyczna, co ileś stron musiałam sięgać po weselsze książki, a jak ją kończyłam aż łezka w oku mi się kręciła ze szczęścia, że kopuła opadła.
Warto ją przeczytać. Bo serial niestety nie oddaje nawet w połowie tego jest w książce.
GORĄCO...

  Pobierz fragment (ePub)   lub czytaj