ebook Plastusiowy pamiętnik - Maria Kownacka

Plastusiowy pamiętnik

Plastuś doczekał się tylu wydań, że nie sposób ich zliczyć. Ale żadne nie było tak eleganckie i wyjątkowe jak to w „Serii limitowanej”. Jeden z najważniejszych utworów o ulubionym bohaterze polskich dzieci – Plastusiowy pamiętnik – został wydany w tym wyrafinowanym tomiku, oprawionym w twardą oprawę z płóciennym grzbietem i opatrzonym subtelnymi ilustracjami Zbigniewa Rychlickiego. Warto sprezentować tę książkę w zupełnie starym stylu swojemu dziecku, chociażby po to, żeby umiało docenić uroki najwartościowszej grafiki i literatury z czasów swoich rodziców. Tę elegancką edycję Plastusiowego pamiętnika oddajemy do rąk Czytelników z okazji 95 rocznicy powstania Warszawskiej Spółdzielni Mieszkaniowej. Tomik powiększono o specjalnie przygotowany na tę okazję rozdział o autorce Plastusia i jej twórczości.

Dodaj komentarz


Książka mojego dzieciństwa. Jedna z ulubionych. Nawet po latach do niej wracałem i to niekoniecznie w postaci papierowej (w radiu „Plastusiowy pamiętnik” czytała niezapomniana Irena Kwiatkowska). Widzę, że nie tylko ja uwielbiałem tą książkę. Mam jednak wątpliwości co do tego czy wszyscy ją znają. Dlatego też podsuwajmy ją dzieciom przy każdej okazji, bo to ciepła i magiczna opowieść. Serdecznie polecam nie tylko dzieciom


Czy istniej ktoś, kto może nie lubić tej książki? Ja osobiśćie wątpię. No bo jak tu nie kochać tej ślicznej postaci i to przeżywającej tak niesamowite, przygody? Nikt by się nie spodziewał, że w piórniku mogą się przydarzyć takie rzeczy? No cuż ja jestem tą książką zauroczona i jeśli ktoś ma inne zdanie to je oczywiście uszanuję, ale zupełnie się z nim nie zgodzę.


Kochałem tą książkę. Były nawet audycje w radiu gdzie książka była czytana przez Irenę Kwiatkowską. Jej interpretacja jest niezapomniana.


"Plastusiowy pamiętnik" jest piękną historią, którą mogą pokochać i dzieci w naszych czasach. Ja go uwielbiam i tą miłość przekazywać będę najmłodszym.

  Pobierz fragment (ePub)   lub czytaj