ebook Ostatni ślad - Charlotte Link

Ostatni ślad

"Oczekująca na samolot do Gibraltaru Elaine Dawson nie bardzo wie, co począć, gdy z powodu mgły zostają odwołane wszystkie loty. Zagubiona na ogromnym lotnisku Heathrow przyjmuje zaproszenie młodego, atrakcyjnego mężczyzny, by przenocować w jego domu. Opuszcza z nieznajomym halę odlotów i od tego momentu znika po niej wszelki ślad.
Policja szybko umarza śledztwo, wychodząc z założenia, że młoda kobieta wykorzystała pierwszą nadarzającą się okazję, by uwolnić się od kalekiego, zgorzkniałego, despotycznego brata, którym musi się opiekować oraz nudnego życia w malutkim, prowincjonalnym miasteczku.
Pięć lat później dziennikarka Rosanna Hamilton, pisząca serię artykułów o tajemniczych zniknięciach, ponownie powraca do zapomnianej już sprawy Elaine Dawson. Nagle natrafia na informacje, z których wynika, że Elaine żyje. Podążająca śladem dziewczyny dziennikarka sama nagle staje w obliczu śmiertelnego niebezpieczeństwa… "

Dodaj komentarz


Z jednej strony to dość zwykła opowieść o zaginięciu. Z drugiej mamy bezpodstawne podejrzenia i... niepełnosprawność jednego z bohaterów. To nie jest kolejna nic nie znacząca historia sensacyjna. Autorka w powieści porusza między innymi tematy rozpadu rodziny i przemocy wobec kobiet. Nie unika też omijanego tematu niepełnosprawności. Jak ludzie potrafią zawładnąć drugim człowiekiem, zepsuć życie i jak często są bezradni bez pomocy innych.


Gdy z powodu złych warunków pogodowych zostaje zamknięte lotnisko Elaine Dawson przyjmuje zaproszenie nieznajomego mężczyzny, by przeczekać w jego domu czas do odlotu. Powieść wciąga od pierwszych stron i nie pozwala oderwać się aż do ostatniego zdania. Interesująca fabuła, trzymająca w napięciu akcja, ciekawi bohaterowie. Czyta się szybko, lekko i przyjemnie, a całość satysfakcjonuje. Dobra powieść sensacyjna, godna uwagi i przeczytania.


Kolejna obyczajowo – psychologiczna opowieść Charlotte Link. Główna bohaterka, Elaine opiekuje się kalekim bratem, który wymaga stałej opieki. Kiedy Elaine decyduje się polecieć na ślub koleżanki i zostawić brata, ślad po niej znika. Ciekawe połączenie wątku miłosnego , tajemnicy i intrygi. Bohaterowie świetnie napisani, bardzo dobre dialogi. To wszystko w jednej książce. Książka pochłania od początku aż do końca. Gdy czytelnik myśli, że już rozwiązał zagadkę akcja pędzi w innym kierunku do zaskakującego zakończenia. Bardzo intrygująca pozycja


Intrygująca historia, która wciąga niepostrzeżenie. Wyraziści bohaterowie, intrygująca zagadka, napięcie aż do końca. Wszystkie niezbędne elementy dobrego kryminału są tu obecne. Zakończenie jednak mnie rozczarowało. Mimo wszystko thriller godny przeczytania.


"Ostatni ślad" jest świetną powieścią. Opisywana przez autorkę historia wciąga niesamowicie. Aż sama się zdziwiłam.


Pani Link jest znana z dobrych książek. Choć ta mnie nie zaskoczyła to bardzo polecam przerwane milczenie tej samej autorki:)

  Pobierz fragment (ePub)   lub czytaj