Ojciec chrzestny

PROPOZYCJA NIE DO ODRZUCENIA


Jedna z najwybitniejszych powieści XX wieku, zekranizowana przez Francisa Forda Coppolę z genialnymi rolami Marlona Brando i Ala Pacino. Porywająca opowieść o honorze i nienawiści, szacunku i pogardzie, miłości i śmierci.

Za każdą wielką fortuną kryje się zbrodnia
Balzac


Vito Corleone jest Ojcem Chrzestnym jednej z sześciu nowojorskich rodzin mafijnych. Sprawuje rządy żelazną ręką, a ci, którzy nie podporządkowują się jego decyzjom, nie mogą liczyć na łaskę. To człowiek honoru, ale zarazem tyran i szantażysta, który wśród wrogów wzbudza strach, a wśród przyjaciół – zasłużony, choć nie całkiem bezinteresowny, szacunek. Kiedy odmawia uczestnictwa w nowym, niezwykle opłacalnym interesie – handlu narkotykami – wchodzi w ostry konflikt z cosa nostrą. Przyszłość rodziny może uratować tylko najmłodszy syn Vita, Michael, bohater wojenny, który z brudnymi interesami nie chciał mieć nic wspólnego. Czy okaże się godnym następcą Ojca Chrzestnego?

Dodaj komentarz


Fantastyczna pozycja! Polecam każdemu! Trzyma w napięciu do samego końca. Cały czas coś się dzieje... Wielowątkowa, składająca się na końcu w jedna spojną całość. Mario Puzo jest jednym z moich ulubionych pisarzy własnie ze względu na swobodny styl pisania, zrozumiały dla każdego czytelnika, aczkolwiek wydaje mi się, że jest to książka przeznaczona dla odbiorców pełnoletnich. Wiągająca opowieść o srodowisku mafijnym w Stanach Zjednoczonych jest jedną z najlepszych, które przeczytałam.


Swietna ksiazka, ktora dzieki filmowi Francisa Forda Coppoli chyba kazdy zna. Jesli widzieliscie film, to ksiazke tez musicie przeczytac. Fascynujaca historia mafijnej rodziny nowojorskie poprzez jej trzy pokolenia. Mamy w niej honor i milosc, nienawisc i smierc, zawisc, podejrzenia, intrygi, zabojstwa, prowokacje i szantaz. Opowiada o mechanizmach przejmowania i sprawowania wladzy w srodowiskach mafijnych i utrzymaniu kontroli nad nimi. Goraco polecam.


Bardzo wartościowa książka, którą każdy powinien przeczytać. Zdecydowanie polecam każdemu!

  Pobierz fragment (ePub)   lub czytaj