ebook O krasnoludkach i sierotce Marysi - Maria Konopnicka

O krasnoludkach i sierotce Marysi

Zetknięcie świata realnego z przedstawicielami magicznej krainy. Krasnoludki pomagają ludziom, biednemu chłopu Skrobkowi i sierotce Marysi. Połączenie pozytywistycznego kultu pracy u podstaw ze światem obrzędów, rytuałów, magii. Sierotka Marysia, szukająca zagubionych gąsek spotyka krasnala Podziomka i tak zaczyna się ta historia, prowadząca do szczęśliwego finału, w którym dziewczynka znajduje swoje miejsce na świecie. Postać Marysi została zaczerpnięta przez autorkę z pieśni pasterskich, a cała akcja toczy się zgodnie z rytmem przyrody. Książka rozbudzi wrażliwość i empatię małego czytelnika. Klasyka gatunku, czytana przez wiele pokoleń.

Dodaj komentarz


Bardzo polska bajka i bardzo sympatyczne krasnoludki. Niestety bajka nie jest zbyt wesoła, choć ma optymistyczne przesłanie. Nie jestem za tym aby niejako zmuszać dzieci do jej czytania w ramach „obowiązku”. Zachęcać oczywiście można, bo bajka jest warta przeczytania. Mniejszym dzieciom mogą czytać rodzice. Mi najbardziej do gustu przypadł Koszałek Opałek. Twierdzenia o „koszmarności” tej książki są moim zdaniem mocno nieuzasadnione.

Dark Noise - 30 czerwca 2013 08:06


Bardzo popularna bajka, świetna pozycja dla dzieci, jako coś przyjemnego do poczytania przed snem. Bajka ta zalicza się już do klasyki, które każde dziecko znać powinno. Moim zdaniem jest to wspaniała opowieść, cieszę się, że będąc dzieckiem miałam przyjemność przeczytania jej. Mam nadzieję, że nie zapomnę o niej i będę ją również czytała swoim dzieciom. Polecam bajkę wszystkim osobom, które jej nie znają, nawet dorosłym. Warto to po prostu znać.

Tralalalalalala - 25 czerwca 2013 02:41

  Pobierz fragment (ePub)   lub czytaj