ebook O krasnoludkach i sierotce Marysi - Maria Konopnicka

O krasnoludkach i sierotce Marysi

Dowcipna i wzruszająca opowieść o rodzie Krasnoludków, ich zwyczajach oraz niezwykłych przygodach, jakie przeżywają podczas pobytu wśród ludzi. Książka od ponad stu lat należy do najpopularniejszych i najchętniej czytanych przez dzieci.

Dodaj komentarz


Bardzo polska bajka i bardzo sympatyczne krasnoludki. Niestety bajka nie jest zbyt wesoła, choć ma optymistyczne przesłanie. Nie jestem za tym aby niejako zmuszać dzieci do jej czytania w ramach „obowiązku”. Zachęcać oczywiście można, bo bajka jest warta przeczytania. Mniejszym dzieciom mogą czytać rodzice. Mi najbardziej do gustu przypadł Koszałek Opałek. Twierdzenia o „koszmarności” tej książki są moim zdaniem mocno nieuzasadnione.

Dark Noise - 30 czerwca 2013 08:06


Bardzo popularna bajka, świetna pozycja dla dzieci, jako coś przyjemnego do poczytania przed snem. Bajka ta zalicza się już do klasyki, które każde dziecko znać powinno. Moim zdaniem jest to wspaniała opowieść, cieszę się, że będąc dzieckiem miałam przyjemność przeczytania jej. Mam nadzieję, że nie zapomnę o niej i będę ją również czytała swoim dzieciom. Polecam bajkę wszystkim osobom, które jej nie znają, nawet dorosłym. Warto to po prostu znać.

Tralalalalalala - 25 czerwca 2013 02:41

  Pobierz fragment (ePub)   lub czytaj