Nowe oblicze Greya - E L James

Nowe oblicze Greya

5,0

Ich przypadkowe spotkanie dało początek fali namiętności, która z czasem wcale nie osłabła. Wspólna codzienność okazała się nie lada wyzwaniem, któremu  Anastasia i Chrstian dzielnie stawiają czoła w imię łączącego ich uczucia. Kochankowie wciąż dryfują po wzburzonym morzu uczuć, targani  namiętnością i rozterkami, niepewni tego, co zgotuje im los. Czy najbardziej poruszająca historia miłosna tego roku zakończy się happy endem? A może piękny sen przerwie były szef Any, Jack Hyde, który poprzysiągł zemstę i cierpliwie czeka na swoją szansę?

Dodaj komentarz


Niech mi ktoś wyjaśni, jakim cudem ten popis grafomanii stał się bestsellerem? Owczy pęd? Naprawdę nie ma tu nic, co czyniłoby tę książkę przyjemną lekturą. Choć trzeba przyznać, iż działa dobrze, jako rozweselacz, można się pośmiać nad bzdurnością fabuły oraz głupotą w zachowaniu bohaterów. Uchowajcie nas niebiosa przed kolejnymi tomami. Radzę omijać szerokim łukiem, chyba że ktoś chce się pośmiać.


Jedni powiedzą „nareszcie”, inni „i co dalej?”. Trzecia część jest chyba najgorsza ze wszystkich. Bohaterowie są... po ślubie i dopada ich szara rzeczywistość. Wynudziłam się przy tym tomie dość mocno. Prawie nic się nie dzieje poza seksem (sceny jednak już znamy). Autorka nie bardzo sobie też radzi z budowaniem napięcia (a okazji miała wiele). Język narracji pozostawia wiele do życzenia (mankament całej serii), bohaterowie mało realni a szybkie tempo akcji nie jest dobrym rozwiązaniem w tym przypadku. Wyszło tak sobie.


Po przeczytaniu i przecierpieniu całej trylogii mogę się wreszcie wypowiedzieć na jej temat. Przeczytałam bo nie rozumiałam fenomenu Greya i chyba nadal go nie rozumiem. Tą część czytałam w oryginale, bo zanim w Polsce można się doczekać tłumaczenia, to mija za dużo casu. Zgodzę się z Panem Cezarym - beznadzieja. Ale musimy pamiętać, że każdy lubi coś innego, jedni lubią horrory, a inni właśnie powieści erotyczne (teraz mają całą gamę erotyków w księgarniach). Jeśli się komuś Grey podoba to przecież nie będziemy go kamienować (przynajmniej ja). Przeczytałam, wiem co się działo (lub nie) i mogę tylko delikatnie sugerować pytającym, aby nie tracili czasu. Jeśli nie pójdą za moją radą - robią to na własną odpowiedzialność.


Nie rozumiem fenomenu tej trylogii. Tęsknota za czymś niezwykłym, za marzeniami, za zmysłowością? A może ciekawość? Powody nie są złe. Powieść jest jednak tak beznadziejna, że nie warto psuć sobie nią marzeń o szaleńczym romansie.


Trzecia część wyjaśnia wszystko i poznajemy całą prawdę. Cała trylogia nie licząc kiczu jest całkiem dobrą historią.


Słuchając opinii kobiet na temat tej serii, dochodzę do wniosku, że tu naprawdę coś jest nie tak. "Siłą miłości sprawię, że znienawidzisz sado-maso i odtąd będziesz uprawiał seks po katolicku, bowiem tak jest właściwie!" Najgorsze, że naiwne w to wierzą :(


@Aleksandra Skibińska w końcu napisane na podstawie zauroczenia Zmierzchem, musi takie być ;)

Jak ktoś napisał, po drugim sięga się po trzeci, ale w moim przypadku tylko ze względu na możliwość powiedzenia później "Czytałam i dlatego mogę powiedzieć, jak bardzo to jest złe". I faktycznie jest i to bardzo. Nie ma się co dziwić, że kobiety to czytają, jednak nie ma to przełożenia na męskie oglądanie filmów. Facet robi to tylko dla zaspokojenia, a kobieta do tego czytania snuje zaraz marzenia, że też by chciała przeżyć taką romantyczną miłość. Pewnie nie jeden facet przeżył skutki czytania powieści przez żonę na sobie.

Warto.... omijać szerokim łukiem.


Ja mężczyzną nie jestem, a też się zastanawiam, dlaczego kobiety to czytają? Przecież to jest gorsze od Zmierzchu...


Po skończeniu tego tomu żałuję, że to koniec. Ta trylogia mimo początkowych wad naprawdę wciąga!


trzeci tom :) kto przebrnął przez pierwszy, i odważył się na drugi, to już raczej obowiązkowo sięga po trzeci. Cóż - nadal szukamy odpowiedzi czy boski Christian się zmieni. Nie odpowiem, nie będę zdradzać. Książka kontrowersyjna. Mężczyźni zastanawiają się zawsze, dlaczego to czytamy - my możemy sie ich spytać dlaczego oglądają filmy erotyczne.

  Pobierz fragment (ePub)   lub czytaj