ebook Nie-bajki pani Barbajki - Barbara Niedźwiedzka

Nie-bajki pani Barbajki

Kochani, polecam nową książeczkę, w której autorka przygotowała siedem opowiadań. Znajdziemy tu bajeczki opowiadające o Wiktusi, kotku, koziołku, perliczce czy o smokach i zimowych stworkach.

Bohaterami są nie tylko ludzie, ale również zwierzęta i zjawiska przyrodnicze. Bajeczki pomogą dzieciom zrozumieć otaczający świat i problemy, jakim trzeba stawić czoła. W tekście wplecione są bajki, które pomogą przezwyciężyć strach przed różnymi sytuacjami, stworami, albo tym, że trzeba się słuchać rodziców i wychowawców, bo wiedzą, co tak naprawdę dla dziecka jest najlepsze.

W bajce o Wiktusi, poruszony jest problem kłamstw i to, że należy chodzić do przedszkola i wspólnie się bawić z rówieśnikami, a także o opiece nad zwierzątkiem, które dziewczynka przyniosła bez zgody opiekuna do przedszkola. Jedna z bajek o koziołku nawiązuje do poznawania środowiska bliższego i dalszego.

Napisana prostym, przystępnym językiem książeczka dla dzieci, powinna wzbudzić zainteresowania i zaowocować utrwaleniem pozytywnych postaw w życiu codziennym dzieci.

Zapraszam do zaczarowanego świata bajek.

Dodaj komentarz


W zasadzie książeczki dla dzieci powinny być naiwne. Ułatwia to zrozumienie. Jednak ta naiwność też ma swoje granice. Nie róbmy dzieciom "prania mózgu" poprzez takie książeczki jak powyższa. Dzieci nie są głupie (choć większości dorosłym tak się wydaje).


Nie polecam. Bajki pani Niedźwieckiej są zbyt naiwne nawet dla dzieci. Do tego ten język. I nie wspomnę o tym, że jedyne, czego tak naprawdę uczy ta książka, to "nie kombinuj i słuchaj się starszych". Nie takie postawy chcielibyśmy widzieć u naszych dzieci gdy dorosną.

  Pobierz fragment (ePub)   lub czytaj