500 Najpopularniejszych Pojęć Biznesowych Po Angielsku

W ebooku zaprezentowanych zostało 500 najpopularniejszych wyrażeń, pojęć i terminów biznesowo-finansowo-ekonomicznych, których znajomość powinna być czymś naturalnym, dla kogoś kto ma do czynienia z powyżej wspomnianą tematyką.

Pojęcia i słowa są podzielone na 8 głównych obszarów tematycznych: gospodarkę, sprawy biznesowe (związane z przedsiębiorstwem), finansowe, bankowość, rynek giełdowy, obszar rachunkowości, produkcji i handlu, oraz inwestycji kończąc. Dodatkowo, jako bonus, użytkownik otrzymuje zestawienie pozycji sprawozdań finansowych: bilansu, rachunku zysków i strat, rachunku przepływów pieniężnych, oraz zestawienia zmian w kapitale własnym.

To, że językiem biznesu jest język angielski, chyba nikt nie może zaprzeczyć. Bez języka angielskiego nie ma wszechświatowej gospodarki, rynku kapitałowego, czy bankowości. Także na rynkach lokalnych takich jak polski, nie można zupełnie obyć się – w szeroko rozumianym biznesie – bez znajomości podstawowych ekonomicznych terminów angielskojęzycznych. Pamiętajmy, przy tym, że wiele pojęć biznesowo-finansowych posiada skróty pochodzące od angielskiej wersji tych pojęć, których w codziennej praktyce używa się mówiąc o finansach i ekonomii. Żeby daleko nie szukać – każdy z nas wie co to jest podatek VAT (czyli podatek od wartości dodanej – value added tax), a wiele osób choć ze słyszenia zna wskaźnik ROE (czyli rentowność kapitału – return on equity), lub analizę SWOT (czyli analizę silnych, słabych stron, oraz możliwości i zagrożeń – strengths, weaknesses, opportunities and threats). Język angielski w biznesie jest wszechobecny i należy być z nim co najmniej „zaprzyjaźnionym”.

Na pewno, znając pojęcia które przedstawiono w ebooku, można zrozumieć większość finansowych komentarzy w prasie angielskojęzycznej lub serwisach internetowych, czy lepiej pojąć o czym mowa w finansowym serwisie BBC, CNN czy FoxNews. To również świetna baza terminów finansowych dla tych, którzy choćby w niewielki sposób mają do czynienia z „Business English” w swojej pracy zawodowej, lub realizując swoje hobby np. granie na giełdzie (trudno inwestować na giełdzie, nie wiedząc zupełnie co dzieje się na globalnym rynku i na innych giełdach zagranicznych).

Te pojęcia trzeba tylko wydrukować i mieć je zawsze pod ręką, a najlepiej nauczyć się ich na pamięć!

Dodaj komentarz


świetna

Martaa - 18 lutego 2014 17:48


Wspaniała książka, która może przydać się każdemu początkującemu biznesmenowi, którego nie stać jeszcze na tłumacza, lub którego ambicje sięgają nieco wyżej i chce mieć wszystko pod kontrolą. Dodatkowo przewidziana ilość pojęć biznesowych jest dość dobra, nie przerazi ona nikogo zbytnio. W dzisiejszych czasach kiedy istnieje tak dużo międzynarodowych firm znajomość angielskiego biznesowego może okazać się kartą przetargową jeśli chodzi o pracę.

Tralalalalalala - 24 czerwca 2013 20:10

  Pobierz fragment (ePub)   lub czytaj