Najpiękniejsze Bajki Świata. Vol.4 -  O-press

Najpiękniejsze Bajki Świata. Vol.4

0,0

  • Autor:

  • Wydawnictwo:

    Artemis

  • ISBN:978-83-7772-216-9
  • Format:EPUB + MOBI

W tej książeczce możecie przeczytać trzy niezwykle piękne i znane na świecie  bajki: Syrenka Neli, Piękna i Bestia, Śpiąca królewna. Bajki napisane są barwnym i przyjaznym dla dzieci językiem. Zabiorą Państwa i Wasze dzieci w zaczarowany kolorowy świat, w którym wszystko jest możliwe, dobro zwycięża zło, a marzenia się spełniają. Ta książeczka umili Państwu czas jaki spędzacie ze swoimi dziećmi, pobudzi wyobraźnię Państwa pociech, a kolorowe piękne ilustracje jakie towarzyszą wszystkim bajkom zapewnią wspaniałe doznania wzrokowe.

Dodaj komentarz


Kolejna czwarta już część z serii, w której znajdują się najpiękniejsze bajki świata. Tym razem w zbiorku znajdziemy kolejne trzy niezwykłe baśnie: „Syrenka Neli”, „Piękna i Bestia”, „Śpiąca królewna”. Wszystkie napisane językiem prostym i dzieci nie będą miały problemów z ich zrozumieniem. Bajki niosą ze sobą oczywiście przesłanie, dają ogromną radość z czytania, oraz jak zwykle są okraszone przepięknymi i barwnymi ilustracjami. Polecam rodzicom


Czwarta już część z zebranymi bajkami świata. W zbiorze można znaleźć historie o Syrence Neli, Pięknej i Bestii oraz Śpiącej królewnie. Trzeba przyznać, iż są to historie, które do gusty bardziej przypadną raczej małym dziewczynką. Barwny, acz prosty język i kolorowe ilustracje sa dodatkową atrakcją tego wydania. Zachęcam, warto by dzieci poznawały wartościowe opowieści, które bardzo dobrze rozwijają ich wyobraźnię.

  Pobierz fragment (ePub)   lub czytaj

Text copyright © 2012

Wydawca:

O-press sp. z o.o.

Kielce, ul. Kolberga 11

tel. 41 346 27 93, fax 41 368 36 35

Wszystkie prawa zastrzeżone

All rights reserved

www.o-pressbook.eu

okladka4.jpeg

2str4_pl.JPG

Syrenka Neli

W głębokich wodach oceanu było królestwo, zwane Akwadoria. Rządził w nim król Oceanius Wielki. Wszystkim tam żyło się dostatnio.

Kiedyś konik morski Popi opowiadał syrence Neli i żółwiowi Klemensowi:

– Wczoraj widziałem się z delfinem i on powiedział, że zbliża się do nas statek, który ma zostawić w naszych wodach setki beczek z odpadami z lądu.

1.jpg

– Naprawdę? Przecież tak nie można! – oburzyła się Neli.

– Wiedziałem, że kiedyś nasza sielanka się skończy – westchnął Klemens.

– A teraz dobra nowina – powiedział Popi. – Jutro… przypłynie do nas…

– Kto? Kto przypłynie? – nagle pojawiła się najeżka Alina, największa plotkarka dna oceanu.

– O, Alina! Witaj! Nie bawisz się? – zagadnęła Neli.

– Ty mnie tu nie zagaduj – odpowiedziała najeżka i zbliżyła się do Popiego. – No mów, kto do nas jutro przypłynie – tak naciskała, że konik wyraźnie się przestraszył.

2.jpg

Piękna i Bestia

W królewskim pałacu mieszkał chłopiec. Królewicz miał złe serce. Nikt nie umiał sobie poradzić z małym urwisem.

Pewnego poranka do drzwi pałacu ktoś zapukał. To była staruszka odziana w łachmany.

– Precz! Wynoś się! – zawołał królewicz, nie dając dojść do słowa staruszce.

16.jpg

– Witaj, królewiczu! Pozory często mylą – kiedy to powiedziała, zamieniła się w piękną dziewczynę. – Złe masz serce, zimne i nieczułe. Niech ta kula przypomina ci o tym, że na złych ludzi przychodzi kres – dodała, wręczając królewiczowi kryształową kulę, a on wtedy zamienił się w ohydnego potwora.

– Ta kula co dzień będzie tracić swój blask, przypominając ci o zbliżającym się końcu czaru. Jeśli do 18. roku życia nie poznasz wrażliwości i miłości, twoje życie jako chłopca zgaśnie wraz ze światłem kuli i zostaniesz bestią na zawsze.

17.jpg

Śpiąca królewna

Za wielkimi górami, w pięknym pałacu mieszkał król z królową. Obydwoje martwili się, że nie będą mieli komu oddać tronu.

Pewnego dnia, gdy król i królowa przechadzali się po królewskim parku i rozmawiali o swoim zmartwieniu, ze stawu wyskoczyła żaba. Spojrzała na nich i tak rzekła:

– Najjaśniejsi władcy, wasze życzenie zostanie wysłuchane. Nim minie rok urodzi się wam córeczka – po czym zniknęła w wodach stawu.

31.jpg

Para królewska była niezwykle zaskoczona tym, iż zwykła żaba do nich przemówiła. Jednocześnie oboje czuli się niezmiernie szczęśliwi, że to stworzenie przywróciło im wiarę w spełnienie marzenia.

Nie minął rok i przepowiednia żaby sprawdziła się – królowa wydała na świat piękną dziewczynkę, której dano na imię Amelia. Wszyscy w całym królestwie byli wielce uradowani z przyjścia na świat małej królewny, następczyni tronu.

32.jpg