ebook Marzyciele i pokutnicy - Krzysztof Spadło

Marzyciele i pokutnicy

Marzyciele i Pokutnicy to zbiór dziesięciu opowiadań, których akcja została osadzona w znanej nam z codzienności współczesnej Polsce. Jednak świat przedstawiony posiada swoje drugie, mroczne i nieznane większości oblicze. Bo przecież skąd możemy wiedzieć, że człowiek którego przed chwilą minęliśmy w sklepie lub na przejściu dla pieszych nie jest tym, który wynalazł maszynę czasu i właśnie planuje udać się w przeszłość, żeby zmienić losy ludzkości? A może chłopiec biegnący z naprzeciwka w zawadiacko przekrzywionej czapeczce bejsbolowej jest kimś zupełnie innym niż z pozoru nam się wydaje? Być może kryje w sobie straszliwą tajemnicę?

Najnowsza książka Krzysztofa Spadło to obowiązkowa lektura dla miłośników zjawisk paranormalnych, horrorów i science-fiction.

 

Autor miał pomysł i potrafił go wykorzystać. Marzyciele i Pokutnicy to zbiór najróżniejszych, mniej lub bardziej fantastycznych, opowieści - pełnych specyficznego typu grozy i tajemniczości. Większość przypomina sfabularyzowane raporty o zjawiskach paranormalnych, relacje ich świadków - szczególnie te, w których występuje narracja pierwszoosobowa, one przemawiają do mnie najmocniej.
Thordis Ulvhjerte (Paulina „Lorelay” Szymborska) Efantastyka.pl

 

 

Krótka notka o autorze... z takim zagadnieniem zawsze mam problem. To zdanie poniżej najbardziej mnie charakteryzuje: Krzysztof Spadło - łowca wrażeń i kolekcjoner miłych wspomnień, któremu pisanie sprawia frajdę.
Krzysztof Spadło

Dodaj komentarz


Kolejna antologia opowiadań jaką ostatnio miałem przyjemność przeczytać. Jest o tyle nietypowa, że zawiera teksty napisane na dość oryginalny temat. Z czym wiąże się realizacja marzeń. Gatunki różne od sci-fi poczynając, na thrillerze kończąc. Czyta się to lekko i z zainteresowaniem. Wszystkie opowiadania są autorstwa jednego pisarza, a książka jest jego debiutem, więc tym bardziej jest godna zapoznania się. Niecodzienne i niebanalne. Polecam.


To antologia opowiadań o marzeniach, ale też konsekwencjach tych marzeń. Kto zrealizował swoje marzenie nie bez ofiar w swoim otoczeniu musi „odpokutować”. Ta swego rodzaju zamiana jest motywem przewodnim antologii. Stąd też taki, anie inny tytuł zbiorku. Opowiadania należą do różnych gatunków. Mamy sci-fi, mamy i thriller, są też inne. Dobrze napisane, nie ma mowy o nudzie. Aż dziw bierze, ze to debiut autora.


Zbiór intrygujących opowiadań, z dobrze wykreowanymi i godnymi uwagi postaciami. Każda z historii pełna jest emocji, które porywają w wykreowany przez autora świat. Zbiór czyta się lekko i z przyjemnością, a stworzone przez autora historie wciągają na długo. Jest oryginalnie i poza utartymi schematami, naprawdę ciekawie. Polecam, bo to warta zauważenia pozycja, wprost z naszego rodzimego podwórka. Czytajcie na zdrowie.


Zbór ciekawych opowiadań. Autor porusza się w różnych gatunkach. Mamy s-f, mamy thriller i wiele innych. Dobrze napisane. Do tego debiut pisarski. Tak trzymać.


Otworzyłam na pierwszej i zamknęłam na ostatniej stronie, i nawet nie zauważyłam, że zniknęło mi kilka godzin życia. Bardzo ciekawa książka.


„Marzyciele i Pokutnicy” to z całą pewnością książka bardzo dobra, stanowiąca świetną lekturę dla miłośników paranormalnych klimatów i zjawisk, krótszych form, ale także tych, którzy opowiadania czytają raczej od święta i lubują się w tego typu opowieściach. Nieszablonowa fabuła z dreszczykiem, plastyczne opisy i wspaniale wykreowani bohaterowie robią swoje, książka dość mocno wciąga w swój nieco mroczny mimo wszystko świat i zapewnia rozrywkę na bardzo wysokim, jak na debiut, poziomie.

  Pobierz fragment (ePub)   lub czytaj