ebook Martwe jezioro - Olga Rudnicka

Martwe jezioro

Fascynująca i zabawna powieść, od której nie można się oderwać!

  Beata - niezależna trzydziestoletnia singielka - zaczyna podejrzewać, że z rodziną, z którą od lat nie utrzymuje żadnego kontaktu, nie łączą jej nawet więzy krwi. Wynajmuje prywatnego detektywa, który pomimo odkrycia wielu zaskakujących tropów, nie potrafi jej pomóc. W poszukiwaniu prawdy o przeszłości wspiera Beatę przyjaciółka - roztrzepana Ula, która przy okazji chce wyswatać ją ze swoim bratem Jackiem. Lawinę zdarzeń wywołuje niespodziewane zaproszenie od rodziny na ślub znienawidzonej siostry... 

"Martwe Jezioro" to fascynujące połączenie kryminału oraz romansu iskrzącego się ironicznym humorem - to książka, która wciąga czytelnika od pierwszych stron! 

Druga część "Martwego Jeziora" pojawi się w księgarniach na początku 2009 roku.

Olga Rudnicka (ur. 1988)   Mieszka w Śremie, studiuje pedagogikę w Poznaniu. Kocha czarną muzykę, taniec oraz scrabble. Do swoich literackich mistrzów zalicza przede wszystkim Stephena Kinga, Stefana Żeromskiego oraz Harlana Cobena.

Polecamy także

Dodaj komentarz


Opowieść o kobiecie, która powoli odkrywa prawdę o sobie i swoich rodzicach (są przybrani). Jednak nawet prywatne śledztwo nie wyjaśnia tajemnicy do końca. Historia ciekawa, potrafiąca zainteresować czytelnika, trudno przewidzieć co nastąpi. Nie ma tu zbędnych opisów, łatwo skoncentrujemy się na głównym wątku. Wątek romansowy jednak płaski mało wiarygodny i do bólu przewidywalny. No cóż, to debiut autorki, więc można dużo wybaczyć.


Debiutancka powieść Olgi Rudnickiej trzeba przyznać, jak na początek kariery jest bardzo dobra. Akcja porywa od pierwszych stron, fabuła ma sens i jest logiczna. Główna bohaterka to postać z krwi i kości, nie sztuczna, papierowa marionetka. Dodatkowo Rudnicka okrasiła swą powieść spora dawką humoru, co niezwykle uprzyjemnia lekturę. Naprawdę świetny kryminał i to nie tylko dla kobiecej części społeczeństwa,. Polecam.


To była pierwsza książka jaką czytałam Olgi Rudnickiej. Pamiętam, że już wtedy czekałam co będzie dalej:)

  Pobierz fragment (ePub)   lub czytaj