ebook Magazyn Literacki KSIĄŻKI 5/2018 - dodatek Książki dla dzieci i młodzieży - Opracowanie zbiorowe

Magazyn Literacki KSIĄŻKI 5/2018 - dodatek Książki dla dzieci i młodzieży

Zapraszamy do lektury dodatku do numeru 5/2018 Magazynu Literackiego KSIĄŻKI - "Książki dla dzieci i młodzieży".


Ostatni rok (liczony od maja 2017 do maja 2018 roku) na rynku książki dla dzieci i młodzieży nie obfitował w zaskakujące wydarzenia, elektryzujące księgarzy i czytelników bestsellery, pojawienie się nowych gwiazd. W żadnym jednak przypadku nie był to rok nudny i nijaki – w dużej mierze zdecydowały o tym… kobiety” – pisze dr Michał Zając.

„Jednym z ciekawych zjawisk na polskim rynku książek dla dzieci w ostatnich kilku latach jest eksplozja segmentu książek całkowicie lub w dużej mierze pozbawionych tekstu. Książek, w których cały bądź zasadniczy przekaz, często bardzo skomplikowany, fabularny, niejednoznaczny, wyrażony jest za pomocą obrazu” – książki bez słów prezentuje Jarosław Górski.

„Niezależnie od tego, czy zdecydujemy się na książkę edukacyjną, znakomitą polską poezję, filozoficzne zagadki czy opowieść biograficzną – do naszych rąk trafią znakomite, dopracowane w szczegółach i inspirujące wyobraźnię ilustracje” – zapewnia Anna Czarnowska-Łabędzka, dokonując przeglądu najnowszych propozycji wydawniczych.

Nie zabrakło również recenzji książek dla dzieci i młodzieży.

Dodaj komentarz


Brak komentarzy

  Pobierz fragment (ePub)   lub czytaj