ebook Macierzyństwo non-fiction - Joanna Woźniczko-Czeczott

Macierzyństwo non-fiction

"Znam piękne i dalekie od cukierkowej wizji zdjęcia robione przez matkę własnym dzieciom. Znam fotoreportaże z ciąży i z rodzinnego porodu. Znam nawet fotografie dokumentujące wygląd brzucha po ciąży. Ale nie znam takiego cyklu zdjęć, w którym na jednym potargana matka gotuje, a niemowlę na niezbyt czystej podłodze bawi się pokrywką słoika na innym matka ziewa czytając pięćdziesiąty raz tę samą książeczkę na jeszcze innym podczas spaceru gapi się tępo przed siebie. Czy coś w tym stylu. Rozmyślając o tych fotografiach uświadomiłam sobie, że to właśnie próbuję zrobić. Opisać macierzyństwo bez fikcji. Prawdziwe".

Joanna Woźniczko-Czeczott

"Z tą książka jest tak jak z dzieckiem. Nie chcesz jej zacząć czytać, bo wiesz czego się spodziewać. I to się nawet potwierdza, ale i tak już nie możesz przestać. Rzadko się zdarza by obalona królowa tak lekko i tak szczerze opowiadała o tym jak ścięto jej głowę".

Tomasz Kwaśniewski

Dodaj komentarz


To niezwykła i bardzo potrzebna pozycja. Obnaża tajniki macierzyństwa, bez lukru takie jakie jest. A nie jest łatwe. Forma mini esejów może być zaskakująca.


Uwielbiam panią Woźniczko za napisanie tej książki. Jest tak prawdziwa, że wywołuje salwy śmiechu.


Autorce należą się ukłony za nowe spojrzenie na temat macierzyństwa. Pokazuje je takie jakim widzą je matki, ale w większości boją się o tym mówić. Duże wyczucie autorki powoduje, że książka uświadamia, ale nie straszy przyszłych rodziców.

  Pobierz fragment (ePub)   lub czytaj