Wolny i De Klesz

Michał Wolny to 23-letni rozpieszczany przez życie mężczyzna. Wszystko zawsze układało się po jego myśli – miał pieniądze, świetny samochód i powodzenie u kobiet. Gdy bez problemu dostał posadę nauczyciela w jednym z najlepszych liceów we Wrocławiu, wcale nie był zaskoczony. Wszystko jak zwykle szło gładko. Jednak klasa D, której został wychowawcą, wywróciła jego życie do góry nogami...

Klasa D, De Klesz, to nie są zwykłe dzieciaki, lecz ekipa najlepszych przyjaciół żywcem wyjętych z Jarocina. To zbiorowisko najróżniejszych subkultur i indywidualności, którym przewodzi charyzmatyczny anarchista Kacper. Dekleszowcy kierują się w życiu ideałami, w jakie prawie żaden z dorosłych już od dawna nie wierzy. Organizują manifestacje w obronie praw człowieka i buntują się przeciwko normom społecznym, których zadaniem jest utrzymanie ludzi w szeregu. Przez swą anarchistyczną działalność chcą uświadomić społeczeństwu, co jest w życiu naprawdę ważne.

A poza tym, Dekleszowcy zmagają się z problemami typowymi dla nastolatków - z całych sił kochają, nienawidzą i wśród marności codziennego życia, starają się zbudować swój własny świat.

Dodaj komentarz


Same stereotypy. Bardzo "życiowe" sytuacje. Autorka ma manierę "młodzieżowego" (schematycznego) przedstawiania postaci. Dla mnie książka nierzeczywista, mało wiarygodna.

Cezary Kolczuga - 31 marca 2013 09:26


To absolutnie CUDOWNA książka. Uwielbiam ją. Przypomina mi czasy liceum i wieczny bunt. Z drugiej strony, jako (przyszła, bo przyszła) nauczycielka utożsamiam się trochę i z Wolnym.

Aleksandra Skibińska - 31 marca 2013 09:16

  Pobierz fragment (ePub)   lub czytaj