ebook Co izraelscy żołnierze robią palestyńskim dzieciom - Andrzej Koraszewski

Co izraelscy żołnierze robią palestyńskim dzieciom

 

Jak to możliwe, że tak mały kraj na Bliskim Wschodzie wywołuje tak wielkie emocje, a Żydzi obwiniani są o wszelkie zło tego świata? Andrzej Koraszewski w książce pod przewrotnym tytułem Co izraelscy żołnierze robią palestyńskim dzieciom stara się dociec przyczyn tego stanu rzeczy.

 


Ta książka (…) jest skierowana do ludzi zadających sobie pytanie, jak to było możliwe, że doszło do zagłady sześciu milionów europejskich Żydów, do ludzi, którzy zastanawiają się, jak sami zachowaliby się w tamtych nieludzkich czasach, i którzy czasem zadają pytanie, dlaczego wszyscy tak bardzo interesują się Izraelem i dlaczego opinie na temat tego kraju budzą tak wiele gorących emocji.

(…) szukam faktów, próbuję znaleźć ich potwierdzenie, próbuję je porządkować. Nie zajmuję się wyłącznie Izraelem i tym, co różni ludzie o Izraelu mówią i piszą. A jednak ta sprawa zajmuje w moich poszukiwaniach miejsce szczególne, może właśnie dlatego, że tak wielu ludzi poszukuje opowieści o tym, »co izraelscy żołnierze robią palestyńskim dzieciom« i gotowych jest uwierzyć w każde kłamstwo o Żydach, może właśnie dlatego, że nie wiem i nie mogę wiedzieć, czy starczyłoby mi odwagi, żeby obronić swoje człowieczeństwo w czasach, kiedy bestialska nazistowska ideologia zorganizowała machinę Zagłady.

 

Dodaj komentarz


Brak komentarzy

  Pobierz fragment (ePub)   lub czytaj