ebook Lękajcie się - Ekke Overbeek

Lękajcie się

Cała Polska milczy. Ofiary księży pedofilów mówią.

W tej książce polscy katolicy opowiadają jak w dzieciństwie padli ofiarami księży pedofilów. Opowiadają o samotności, bólu i lęku przed reakcją otoczenia, rodziny i samego Kościoła. Dwanaście świadectw daje kłam przekonaniu, że problem pedofilii nie istnieje w polskim Kościele.

Dlaczego ofiary boją się mówić? Dlaczego media chronią chorych księży, a pomijają odpowiedzialność biskupów? Dlaczego nie ma reakcji instytucjonalnej, jak w innych krajach? Dlaczego wierni akceptują sytuację, w której nie wiadomo gdzie w Kościele kryją się pedofile?

Książka jest skierowana do wszystkich tych, którzy zadają sobie te pytania i chcą się dowiedzieć jak w innych krajach problem pedofilii w Kościele jest rozwiązywany.

Autor od ponad dziesięciu lat jest korespondentem holenderskich i belgijskich mediów w Polsce.

Dodaj komentarz


Dobrze, że ta książka powstała. Znając jednak życie i nieoficjalne wpływy Kościoła, próby dyskredytacji autora jaki i publikacji będą częste. Nie chcę być złym prorokiem, ale "jedna jaskółka wiosny nie czyni".

Cezary Kolczuga - 21 kwietnia 2013 23:37


Książka dotyka tematu, o którym wszyscy zgodnie milczą. Nie mówi się, ile naprawdę dzieci doświadczyło tego koszmaru. Podziwiam autorkę za odwagę.

Aleksandra Skibińska - 21 kwietnia 2013 23:29

  Pobierz fragment (ePub)   lub czytaj