Kryzys klimatyczny. Co Ty możesz zrobić, aby mu zaradzić?

Co to jest klimat oraz kryzys klimatyczny?


Co możemy zrobić, by zapobiec zagrażającej nam katastrofie klimatycznej?

 
Zmiany klimatu i zagrażające nam widmo katastrofy klimatycznej to aktualnie najważniejsza kwestia, która powinna być priorytetem uwzględnianym przy podejmowaniu przez nas wszelkich decyzji i przedsięwzięć. Gwałtowny rozwój naszej cywilizacji w ostatnim stuleciu spowodował, że człowiek i jego działalność są obecnie najważniejszym czynnikiem oddziaływającym na przyrodę i klimat.


Książka stanowi zapis rozmowy pomiędzy Jonathanem L. Ramseyem a profesorem Szymonem Malinowskim. Cel tej przyjacielskiej pogawędki, to przygotowanie krótkiego przewodnika dla wszystkich tych, którzy zastanawiają się, co w codziennej praktyce możemy zrobić dla powstrzymania bądź spowolnienia kryzysu klimatycznego i ekologicznego. Większość z nas jest pochłonięta pracą, utrzymaniem rodziny czy realizacją swoich planów i zawodowych ambicji. Nie zwracamy uwagi lub też nie wiemy, że świat stoi właśnie na granicy destabilizacji związanej z katastrofa klimatyczną. Świadomość konsekwencji naszych codziennych wyborów jest kluczem do ocalenia naszego świata.

 
Książka zawiera propozycję prostych rozwiązań, które można stosować każdego dnia z myślą o dobru naszej planety i przyszłych pokoleń.

Dodaj komentarz


Brak komentarzy

  Pobierz fragment (ePub)   lub czytaj