ebook Komin pokutników - Jan Długosz

Komin pokutników

Książka najwybitniejszego polskiego taternika lat 50. i 60., przez blisko pół wieku uchodząca za kultową. Jan Długosz, ginąc w 33. roku życia na grani Zadniego Kościelca, pozostawił po sobie legendę oraz trzynaście opowiadań, których akcja rozrzucona jest pomiędzy Tatrami, Alpami i Kaukazem. Wydane po raz pierwszy przez Iskry w 1964 roku w zbiorze Komin Pokutników do dziś wygrywają czytelnicze plebiscyty na bestseller górski wszech czasów.
Komin Pokutników to książka szczególna; to dobra górska literatura, ale też niemal reporterski zapis wspinaczek o znaczeniu przełomowym dla historii taternictwa. Można ją czytać jako literacką opowieść o przygodzie, z wartką akcją i ujmującym dowcipem, bądź jako źródło faktograficzne – w tym pomaga komentarz historyczny dodany do obecnego wydania, stanowiący klucz do rozszyfrowania bohaterów oraz dokonanych przez nich przejść.
Tekstowi towarzyszy blisko setka unikalnych zdjęć, przeważnie dotąd niepublikowanych.

Dodaj komentarz


Dla miłośników gór. Opowiadania polskiego taternika o górskich wędrówkach, o wytyczaniu nowych szlaków i przejść, o górskiej przyrodzie. Napisane z dowcipem i realizmem.

Cezary Kolczuga - 16 kwietnia 2013 09:39


Miłośnicy tematów górskich będą zachwyceni. Bardzo oryginalnym językiem napisana pozycja, która pozwala bliżej poznać postać Długosz. Świetnie oddaje jego pasję i zauroczenie górami, które w nim żyło.

Artem - 2 kwietnia 2013 16:59

  Pobierz fragment (ePub)   lub czytaj