ebook Intymne życie niegdysiejszej Warszawy - Stanisław Milewski

Intymne życie niegdysiejszej Warszawy

Stanisław Milewski jak mało kto potrafi oczarować czytelnika klimatem przedwojennej Warszawy. Na kartach jego najnowszej książki znajdziemy to wszystko, co umyka twórcom podręczników historii, choć wrośnięte jest w folklor stolicy równie mocno jak kultura i sztuka. Uliczne zabawy i rozrywki, jaskinie hazardu, targowiska, tętniące życiem podwórza – autor wspaniale oddaje mentalność ówczesnych warszawiaków, opisując ich perypetie miłosne, rozrywki, w których znajdowali szczególne upodobanie, oraz bulwersujące ich wydarzenia. Z pasją zagłębia się też w meandry stołecznego półświatka. Publikacja pełna jest anegdot i relacji prasowych, sensacja miesza się tu z romansem i skandalem. Wspaniała lektura nie tylko dla mieszkańców Warszawy.

Dodaj komentarz


Po lekturze "Codzienności niegdysiejszej Warszawy" zaciekawiła mnie twórczość Milewskiego, więc nie omieszkałam sięgnąć po powyższą pozycję. Nie zachowałam chronologii czytania, ale nie jest ona najważniejsza (każda książka stanowi odrębną całość). W tej konkretnej pozycji autor skupia się na rozrywkach, zabawach i miejscach tętniących życiem w przedwojennej Warszawie. Dowiemy się też kilku rzeczy na temat babcinych sekretów z alkowy i poznamy półświatek. Przyjemna i zaskakująca, krótka lektura.

Doris - 19 maja 2013 10:08


Świetna książka. Mnóstwo ciekawych szczegółów, opisów (ulic, strojów, zwyczajów). Napotkamy też fragmenty artykułów prasowych z epoki i sporo ilustracji. Język autora potrafi oczarować. Dla wszystkich interesujących się jak żyło się ludziom w przeszłości.

Cezary Kolczuga - 31 marca 2013 20:22


Dzięki niej poznałem Warszawę, której nigdy nie udało mi się dojrzeć. Świetna rzecz dla mieszkańców miasta, bo pozwala dojrzeć jego magię, tam gdzie nie jest ona oczywista. Polecam.

Artem - 31 marca 2013 17:39


Genialna książka. Przystępny język. Tę książkę sie łyka na kolację. A poza tym ciekawe historie opowiada autor.

Panna z mokrą głową - 22 marca 2013 11:25

  Pobierz fragment (ePub)   lub czytaj