ebook Steve Jobs - Walter Isaacson

Steve Jobs

Ekskluzywna biografia twórcy firmy Apple – Steve’a Jobsa (jedyna napisana przy jego współpracy) – pióra Waltera Isaacsona, autora bestsellerowych biografii Benjamina Franklina i Alberta Einsteina. Wydanie specjalne z nową okładką i uzupełnione o epilog.

Opierając się na ponad czterdziestu rozmowach z Jobsem, przeprowadzonych w ciągu dwóch lat, a także na wywiadach z ponad setką osób: członkami rodziny, przyjaciółmi, przeciwnikami, konkurentami i kolegami Jobsa, Walter Isaacson spisał wciągającą opowieść o pełnym wzlotów i upadków życiu oraz płomiennej osobowości twórczego przedsiębiorcy, którego wykraczająca poza wszelkie schematy pasja i perfekcjonizm zrewolucjonizowały sześć branż: komputery osobiste, filmy animowane, muzykę, telefony, tablety i publikacje cyfrowe.

Gnany przez wewnętrzne demony, Jobs potrafił doprowadzać swoje otoczenie do furii i rozpaczy. Ale jego żywiołowa osobowość i tworzone przez niego produkty były ściśle zespolone – podobnie jak warstwa sprzętowa i oprogramowanie urządzeń Apple – funkcjonując jak jeden zintegrowany organizm. Przemawiająca do wyobraźni historia Jobsa ukazuje, jak ważne są w życiu pomysłowość, siła charakteru, talenty przywódcze i wierność wartościom.

Dodaj komentarz


Ja jestem fanką marki Apple i nic na to nie poradzę. Odkąd kupiłam swojego pierwszego iphona z zainteresowaniem śledzę co tam u nich się dzieje. Książkę przeczytałam i powiem szczerze, że jest świetna! Nadaje się nie tylko dla fanów tej marki ale dla każdego kto choć trochę interesuje się najnowszą technologią.

Zakurzona półka - 26 marca 2013 19:28


Spodziewałem się czegoś zupełnie innego. Książka jest rewelacyjna. Można ją polecić każdego kto interesuje się technologią, niezależnie od tego czy jest fanem marki Apple czy nie. Isaacson nie próbuje ani przez chwilę wynosić Jobs'a na piedestał, opisuje go dokładnie takiego jak był. Manipulanta, który zmuszał ludzi do robienia tego co chciał choćby płaczem, szefa którego wyrzucono z własnej firmy, przedsiębiorce który próbował odbić się od dna, twórcę potęgi Pixara. Na koniec dostajemy opis jego powrót do Appe'la, którego wyciągnął z tarapatów i uczynił najbardziej wartościową firmą na świecie. Konkatenacja natury bohatera i talentu Isaacson'a daje rewelacyjny efekt.

Artem - 26 marca 2013 17:11

  Pobierz fragment (ePub)   lub czytaj