ebook Pan Tadeusz - Adam Mickiewicz,Andrzej I. Kordela,M. Bodych

Pan Tadeusz

Pan Tadeusz, czyli Ostatni zajazd na Litwie – poemat Adama Mickiewicza wydany w dwóch tomach w 1834 w Paryżu. Epopeja narodowa z elementami gawędy szlacheckiej składająca się z dwunastu ksiąg pisanych wierszem, trzynastozgłoskowym aleksandrynem polskim. Lektura, którą każdy powinien mieć w swoim czytniku!

Dodaj komentarz


Mam wątpliwości co do popularności „Pana Tadeusza” (a dokładnie do chęci jego czytania). Wierszowana forma wbrew pozorom nie ułatwia zadania. Nie dziwię się więc, że powstało opracowanie tego dzieła. Z pewnością niejeden uczeń z niego skorzysta, bo wiem z autopsji, że lektura tego dzieła Mickiewicza wcale nie należy do łatwych, przez co często umykają czytelnikowi różne szczegóły. Nawet ci co czytali dzieło mogą skorzystać.

Dark Noise - 23 czerwca 2013 23:07


Pan Tadeusz to bardzo fajna książka, prawdopodobnie jedno z najchętniej czytanych dzieł Adama Mickiewicza i w sumie trudno się dziwić, bo książka ta jest naprawdę fajna. Jednakże jak wiadomo na sprawdzianach często nauczyciele oczekują znajomości szczegółów, na które my nie zwracamy uwagi, a które często odnaleźć można w opracowaniu, dlatego czasami samo przeczytanie książki nie jest wystarczające i warto sięgnąć po coś takiego.

Tralalalalalala - 23 czerwca 2013 22:43


Opracowania stały się popularne. Ja niestety nie miałem takiego szczęścia. Przez "Pana Tadeusza" musiałem przebrnąć. I nawet mi się to udało bez większego "bólu".

Cezary Kolczuga - 12 kwietnia 2013 18:27


Nie należę do osób omijających lektury. Jednak w niektórych przypadkach taka książka potrafi uratować życie.

Aleksandra Skibińska - 12 kwietnia 2013 18:24


"Wet" to pełna humoru książka o człowieku, który podążył za marzeniem i ma z tego powodu niesamowity ubaw. Czytelnik dzięki temu też się śmieje, bo Gamble historie opowiada w sposób płynny i ciekawy.

Aleksandra Skibińska - 7 grudnia 2016 13:28

  Pobierz fragment (ePub)   lub czytaj