ebook Oślepiona - Tina Nash

Oślepiona

  • Autor:

    Tina Nash

  • Wydawnictwo:

    Amber

  • Format:EPUB + MOBI

Ta historia przemocy domowej wstrząsnęła światową opinią publiczną.

Najgorsze jest to, że już nigdy nie zobaczę moich dzieci…

Kiedy dziewiętnastoletnia Tina poznaje Shane’a, koleżanka ostrzega ją, że jest niebezpieczny. Lecz gdy spotyka go dziesięć lat później, widzi w nim mężczyznę, w którego ramionach znajdzie upragnione poczucie bezpieczeństwa. Całkowicie zauroczona nie zauważa, jak agresywny potrafi być jej ukochany. Po ośmiu miesiącach następuje pierwszy brutalny atak. Shane wyzywa Tinę, opluwa i wyrzuca przez okno na ulicę...

Tina nie zrywa z nim – miłość bierze górę nad instynktem samozachowawczym. Jest silniejsza niż ból, strach i upokorzenia. Ciężkie pobicia, pęknięcie kości policzkowej, rany zadawane nożem, interwencje policji, kochanki Shane’a przewijające się przez dom Tiny – jak można to wytrzymać? Jednak Tina znosi kolejne tortury. Shane znęca się nad nią, również na oczach jej dzieci, a ona wciąż wierzy, że to już ostatni raz, że teraz on się zmieni. Ta nadzieja kończy się 20 kwietnia 2011 roku, wraz z ostatnim okrutnym atakiem. Przez dwanaście godzin Shane katuje Tinę do nieprzytomności i wbija jej palce w oczy...

W autobiografii Oślepiona TINA NASH szczerze opowiada, jak wyglądał jej związek z brutalnym partnerem i o dwunastogodzinnym, niewyobrażalnym ataku. Ma nadzieję, że jej historia pomoże innym maltretowanym kobietom uwięzionym w toksycznych relacjach uwierzyć, że mogą przerwać przedziwną spiralę przemocy i emocjonalnego uzależnienia. Historia Tiny Nash wstrząsnęła opinią publiczną w Wielkiej Brytanii i odbiła się szerokim echem w mediach na świecie – również w Polsce. Jej książka stała się bestsellerem Top 10 „Booksellera”.

Dodaj komentarz


Problem w tym, że takie zachowanie jest częste u ofiar przemocy domowej: "on/ona się zmieni, kocha mnie, wszystko będzie dobrze, to już ostatni raz". Z naiwnością tej książki problem jest taki, że jest to bardzo częste zachowanie. Tak to po prostu wygląda. Ta książka jest prawdziwa do bólu.

Aleksandra Skibińska - 21 kwietnia 2013 10:25


Brutalna i pełna naiwności książka. Przez większość czasu nie mogłem się zdobyć na współczucie, tylko cały czas zadawałem sobie pytanie, jak można trwać w takim związku. Ciężko jest mi ją polecić, bo nie wiem jaka korzyść może płynąć z jej przeczytania. Ja nie znalazłem żadnej.

Artem - 3 kwietnia 2013 15:22

  Pobierz fragment (ePub)   lub czytaj