ebook Litacja - Wiktor Osiatyński

Litacja

Litacja to druga część historii zapoczątkowanej Rehabem. Autor opisuje, jak jego bohater uczy się żyć z innymi ludźmi, ze sobą i z własnymi emocjami bez alkoholu. I chociaż W. poznaje samego siebie, to okazuje się, że rehab i litacja to jeszcze nie jest pełna rehabilitacja.

„Człowiek z pokiereszowanym ego niemal na każdy bodziec reaguje niewłaściwie. Ale tylko niewielki procent tej reakcji dotyczy bezpośrednio aktualnego zdarzenia. Przeważającą część stanowi swego rodzaju rezonans zdarzeń z dzieciństwa. Ten, czyje reakcje są nieproporcjonalne do bodźca, powinien wpierw zastanowić się, co jest reakcją na to, co się przed chwilą zdarzyło. Może ona wynikać z braku umiejętności życiowych i nieradzenia sobie z emocjami. Z tym wystarczy pójść na mityng AA, OA albo jeszcze inny. Reszta jest najczęściej nieuświadamianym odzewem dramatycznych przeżyć z dzieciństwa. Na to mityng nie wystarczy, z tym należy pójść do terapii”.
(Terapeuta Dawid z Sierra Tucson)

Dodaj komentarz


Czy można odbudować życie, po tym jak zniszczyło się w nim wszystko co było wartościowe? Ile pracy należy włożyć w odbudowanie własnej osoby ? Autor odpowiada na te i wiele innych pytań, zgłębiając ludzką naturę i związek między nałogami, a umiejętnością z radzenia sobie z naszymi emocjami.

Artem - 2 kwietnia 2013 17:39

  Pobierz fragment (ePub)   lub czytaj