ebook Jesteś bogiem. Historia Paktofoniki - Maciej Pisuk

Jesteś bogiem. Historia Paktofoniki

Dramatyczna opowieść o najważniejszym zespole hiphopowym w Polsce. Losy Magika, Rahima i Fokusa to historia o marzeniach (spełnionych i nie) oraz trudach ich realizacji w brutalnej rzeczywistości ubogiego Śląska i raczkującego przemysłu muzycznego. Paktofonika stała się symbolem czasów kapitalistycznej transformacji i pokolenia, które chciało więcej.

Unikatowe zdjęcia z planu filmu w reżyserii Leszka Dawida, wywiad z reżyserem i scenarzystą. A także: skany zeszytów z tekstami Magika i Rahima, fotografie rodzinne, klatki z niepublikowanych filmów. Efekt kilku lat pracy faktograficznej i literackiej Macieja Pisuka.

Dodaj komentarz


No cóż, nastąpił wielki boom i o Paktofonice znów jest głośno. Filmu jeszcze nie widziałam, ale książka bardzo ciekawa. Jest obowiązkowa dla każdego fana:)

Zakurzona półka - 26 marca 2013 19:11


Porywająca książka, napisana w formie scenariusza filmowego. Czuć w niej ogrom pracy jaką autor musiał włożyć z katalogowanie informacji i dotarcie do źródeł. Z wszystkich tych materiałów złożył opowieść o legendarnym zespole i rzuca nowe światło na osobowość Magika.

Artem - 26 marca 2013 18:48

  Pobierz fragment (ePub)   lub czytaj