ebook Lilith - Olga Rudnicka

Lilith

Trzymający w napięciu kryminał z wątkami okultystycznymi. Olga Rudnicka, jakiej nie znacie!

Lipniów, pełne uroku stare miasteczko, cieszy się sławą polskiego Salem. Dawno temu doszło tu do procesu czarownic, w wyniku którego kilkanaście kobiet straciło życie. Była wśród nich Anastazja Lipnowska, żona właściciela pobliskiego dworu. Podobno młoda hrabina, ulegając podszeptom nieczystych sił, oddała swe nowo narodzone dziecko diabłu i zabiła męża, a sama została za to spalona na stosie.

Lilith uważana jest za królową sukubów, czyli kobiecych demonów, nawiedzających we śnie mężczyzn. Jest uosobieniem seksu, matką wampirów i złych duchów. Inne podania mówią, że porywa małe dzieci i wysysa z nich krew. Do wyobraźni ludzi najbardziej przemawia kobieta kusicielka i dlatego zmarła hrabina w pewnym momencie zaczęła być utożsamiana nie z czarownicą, tylko właśnie z demoniczną kochanką sprowadzającą nieszczęście. W końcu, a to akurat fakt, ród Lipnowskich wyginął. Hrabia i jego brat byli ostatni i żaden nie pozostawił potomka. Ludzi jednak bardziej interesuje to, co mogło się wydarzyć, a nie to, co się wydarzyło. Krew, przemoc i seks sprzedają się od wieków…

Współcześni mieszkańcy Lipniowa wykorzystują dawną legendę, by przyciągnąć do miasta turystów i entuzjastów wiedzy tajemnej. Toteż gdy w okolicy zaczynają ginąć młode jasnowłose dziewczyny o błękitnych oczach, wszyscy, łącznie z policją, starają się zatuszować sprawę, by nie odstraszyć przyjeżdżających gości.

Widok bladego, poranionego ciała, splątanych włosów pozlepianych zakrzepłą krwią i przerażenia malującego się w jasnych oczach skulonej na ziemi ofiary wywołał na jego twarzy uśmiech. Przykucnął przed uciekinierką i pogładził ją delikatnie po policzku. Gest był czuły jak pieszczota kochanka. Odgarnął włosy opadające na twarz dziewczyny. W jego oczach błysnęło rozbawienie.

– Jesteś taka słodka… – zamruczał, pochylając się ku niej i całując ją delikatnie w szyję.

Dotknął wargami lodowatej i wilgotnej skóry. Odsunął się i przez chwilę z przyjemnością patrzył na swoją zdobycz. To było udane polowanie. Dziewczyna nie miała więcej niż szesnaście lat. Jej zapewnienia, że dawno skończyła osiemnaście, włożył między bajki już w chwili, gdy się spotkali. Śliczna blondynka o naiwnym, nieco przestraszonym spojrzeniu i szczupłej sylwetce zawładnęła nim bez reszty. Była idealna.

Do dawnego dworu Lipnowskich sprowadza się architekt Piotr Sianecki z żoną Lidką. Młoda kobieta jest w ciąży i źle znosi niesamowitą atmosferę nowego domu. W dodatku dręczą ją koszmarne sny...

Olga Rudnicka (ur. 1988) – Absolwentka Pedagogiki Specjalnej na Uniwersytecie im. Adama Mickiewicza w Poznaniu, autorka powieści kryminalnych: „Martwe Jezioro”, „Czy ten rudy kot to pies?”, „Zacisze 13” i „Zacisze 13 Powrót”. Pracuje jako asystentka osób niepełnosprawnych w Polskim Komitecie Pomocy Społecznej w Śremie, kocha jazdę konną i rytmy latynoamerykańskie, zwłaszcza salsę. Namiętnie czyta Joannę Chmielewską, Stephena Kinga, Joe Hilla, Tess Gerritsen i Jeffery'ego Deavera.

Dodaj komentarz


Ciekawy kryminał z wątkami romansowymi i elementami horroru. Na szczęście romans nie dominuje (nie „zaciemnia” akcji) a wątki okultystyczne uatrakcyjniają fabułę. Atmosfera małego prowincjonalnego miasteczka i policjant próbujący zatuszować sprawę zaginięć młodych kobiet dopełniają intrygującego obrazu. Czyta się to szybko i trudno oderwać się od stron książki. Zainteresuje wszystkich miłośników historii niebanalnych, nie tylko lubiących kryminały. Warto się zapoznać.


Tym razem autorka prezentuje czytelnikom mroczną i tajemniczą stronę swojej twórczości. I wypada przy tym bardzo dobrze. Już nie jest tak miło i przyjemnie, jak w jej poprzednich książkach. Lecz również ta powieść trzyma wysoki poziom i jest przyjemna lektura na wieczór. Trzymająca w napięciu akcja, świetny styl, ciekawe wydarzenia. Fani dotychczasowej twórczości Rudnickiej będą zaskoczeni, ale nie powinni być rozczarowani.


Fabuła to główny atut książki. Tajemnicze zniknięcia, okultyzm i korupcja. Ciekawy kryminał. Każdy wątek ma znaczenie.


To już zupełnie inna Olga Rudnicka. Lilith zaskoczy wszystkich, którzy są fanami twórczości autorki:)


Tych, którzy znają wcześniejsze i późniejsze powieści Olgi Rudnickiej zaskoczy odmienność "Lilith" Po serii zabawnych, lekkich książek, otrzymujemy powieść z pogranicza horroru. Bohaterka w ciąży nasuwa skojarzenia ze słynnym Dzieckiem Rosemary.

  Pobierz fragment (ePub)   lub czytaj