ebook Leasing w praktyce - Zbigniew Biskupski

Leasing w praktyce

Leasingować można samochody, maszyny, nieruchomości. Każda firma może skorzystać z tego narzędzia finansowego. Zawierając umowę leasingu warto jednak wiedzieć, jakie haczyki i pułapki mogą się w niej znaleźć. Ponadto warto zdawać sobie sprawę z tego, jaki rodzaj leasingu dla jakiej firmy jest najkorzystniejszy. Poradnik odpowiada na wszelkie pytania związane z korzystaniem z tego narzędzia. W książce znajdują się również odpowiedzi ekspertów na najczęściej powtarzające się pytania dotyczące aspektów podatkowych związanych z leasingiem oraz najciekawsze orzeczenia.

Dodaj komentarz


A dziw bierze, że ta niemłoda powieść zachowuje do dziś świeżość. Wprawdzie to „tylko” thriller o tematyce sensacyjno – politycznej, ale właśnie takie książki dość szybko tracą swoją aktualność. Powieść jest m.in. świetną obserwacją ludzkich postaw w obliczu zagrożenia. Co ważniejsze spokój czy bezpieczeństwo? Jak daleko można się posunąć? Ciekawy thriller, który oprócz napięcia niesie ze sobą też refleksję. Polecam zapoznać się, bo warto.


Książka zwróciła moją uwagę grafiką okładkową. Ogólnie powieść spełnia postawione jej wymagania – trzyma w napięciu, fabuła jest wciągająca, postacie interesujące. Jednakże jednocześnie nie jest to dzieło, które na długo zapadałoby w pamięć i zmuszało do przemyśleń. Czyta się szybko, to plus. Fani militariów z pewnością pochwala wiedzę autora w tym zakresie. Jak dla mnie był to po prostu udany wypełniacz wolnego czasu.


Powieści sensacyjne (thrillery) są lepsze i gorsze. Mało która wyłamuje się z ogólnie przyjętego schematu. Autor w „Nad rzekami Babilonu” próbuje to robić i częściowo mu się udaje. Terroryści atakują dwa samoloty. Jeden niszczę, drugi rozbija się na pustyni. Powieść przedstawia co dzieje się z pasażerami tego samolotu. Walka z oddziałem komandosów, zdrada, poświęcenie. Nie brakuje tu napięcia, splecione losy ludzi są przekonujące, a fachowość autora w temacie militariów bez zarzutu. Nic tylko czytać.


"Nad rzekami Babilonu" to książka, po której spodziewałam się tego wszystkiego czym raczy nas Nelson DeMille w swoich powieściach: suspens, akcja, niuanse polityczne i wyraziste postacie. Napisana ponad trzydzieści lat temu ksiazka nadal nie traci na aktualności i pomimo wielu zmian na Bliskim Wschodzie "Nad rzekami Babilonu" wciąż daje wnikliwy wgląd w serca i dusze ludzi, którzy tam mieszkają. DeMille specjalnie podkreśla też konflikt pomiędzy spokojem i bezpieczeństwem, a wojną pomiędzy nacjami. Dobra książka, polecam


Czytając tę książkę miałam ciągle wrażenie nielogiczności zachowań bohaterów. Ich decyzje nie wynikały z nich samych, a raczej były elementem popychającym fabułę. No ale ponoć powieści sensacyjne tak mają, zapewne dlatego ich nie czytam.


Tu według mnie autor się zbytnio nie popisał. Historia mnie nie wciągnęła tak jakbym chciał, a jej pewna nierealność mocno mnie raziła. Wyszło średnio.

  Pobierz fragment (ePub)   lub czytaj