ebook Ład korporacyjny. Doświadczenia światowe oraz kierunki rozwoju - Jan Jeżak

Ład korporacyjny. Doświadczenia światowe oraz kierunki rozwoju

Ład korporacyjny wyznacznikiem nowoczesnej gospodarki

Ład korporacyjny jest jednym z kluczowych elementów nowoczesnej gospodarki, w dużej mierze decydującym o jej kondycji oraz wizerunku na rynkach międzynarodowych. W krajowym dorobku literaturowym z tej dziedziny brakuje publikacji o charakterze monograficznym, przedstawiającej problematykę ładu korporacyjnego całościowo oraz łączącej teorię z praktyką. Niniejsza praca wypełnia tę lukę, oferując zarówno solidne podstawy teoretyczne, jak i bogate doświadczenia praktyczne z innych krajów oraz innych systemów gospodarki rynkowej.

Recenzowana książka posiada dużą wartość merytoryczną oraz wnosi istotny i oryginalny wkład w dziedzinę nauk o zarządzaniu w Polsce. Jej zaletą jest kompleksowe, interdyscyplinarne ujęcie problematyki ładu korporacyjnego, łączące koncepcje teoretyczne z doświadczeniami praktycznymi. Dzięki logicznej i przejrzystej strukturze może być wykorzystana jako podręcznik akademicki na kierunku Zarządzanie oraz na innych kierunkach menedżerskich, a także jako literatura uzupełniająca na studiach podyplomowych oraz szkoleniach specjalistycznych dla menedżerów. Posiada także istotne wartości dla praktyków gospodarczych, w szczególności dla właścicieli oraz członków zarządów i rad nadzorczych spółek, którzy znajdą w niej obszerną, uporządkowaną wiedzę fachową z zakresu ładu korporacyjnego”.

Prof. zw. dr hab. Michał Trocki

Kolegium Zarządzania i Finansów Szkoły Głównej Handlowej

 

Dr hab. Jan Jeżak jest profesorem Uniwersytetu Łódzkiego, kierownikiem Katedry Zarządzania Przedsiębiorstwem w tej Uczelni, autorem bądź współautorem ponad 180 publikacji, głównie z dziedziny zarządzania strategicznego i ładu korporacyjnego. Wykładał na Uniwersytetach w Pittsburghu, Chicago oraz na Uniwersytecie Europejskim Viadrina we Frankfurcie nad Odrą. Jest aktywnym członkiem Stowarzyszenia Europa-Azja w zakresie badań nad zarządzaniem (EAMSA). Od dwudziestu lat ściśle współpracuje z polską praktyką gospodarczą jako ekspert i konsultant wielu przedsiębiorstw. Od 1995 r. stale uczestniczy w pracach rad nadzorczych różnych spółek kapitałowych, w tym spółek publicznych. Jest członkiem Polskiego Instytutu Dyrektorów w Warszawie.