ebook Kwiat paproci i inne baśnie - Henryk Sienkiewicz,Bolesław Londyński,Józef Ignacy Kraszewski,Hans Christian Andersen,praca zbiorowa,Andrzej Sarwa,Franciszek Mirandola

Kwiat paproci i inne baśnie

Zbiór ośmiu baśni mistrzów pióra literatury dziecięcej zawiera utwory: Kwiat paproci, Historia małej Nefry i jej ulubieńca Pepa, grzeczność wynagrodzona, bajka o kurce i koguciku, królewna gęsiarka, jelonek, bajka, dzień sądu ostatecznego.

Dodaj komentarz


Piękna historia o dawno już zapomnianych wartościach, które przewyższają bogactwo, sławę, wygodę, dobrobyt, które są ważniejsze od wszystkiego. Historia o wytrwałości, która doprowadziła do szczęścia, ale pozornego, chwilowego. Niestety główny bohater zorientował się, że popełnił błąd zbyt późno, aby móc go naprawić. Przypomniał sobie o rodzinie za późno. Doprowadził ją do śmierci i dopiero wtedy zrozumiał, że jego szczęście nie był najważniejsze, że powinien pomyśleć o innych wcześniej. polecam wszystkim, młodym czy starym. Warto sobie przypomnieć zapomniane juz w dzisiejszym świecie wartości.

Tralalalalalala - 25 czerwca 2013 00:08


Zbiór niesamowitych baśni najbardziej znanych autorów. Najbardziej znaną bajką będzie na pewno "Kwiat paproci", jednakże wszystkie baśnie w zbiorze zasługują na najwyższą uwagę. Warto się z nimi wszystkimi zapoznać nie tylko dlatego, ze czyta się je dzieciom. Wszystkie oczywiście niosą ze sobą morał i naukę dla młodych czytelników. Będą doskonałą pozycją na czytanie do poduszki i sprawią radość z czytania nie tylko dzieciom, ale i ich rodzicom. Polecam

Pharea - 7 czerwca 2013 17:50


Choć nazwiska autorów zawartych w zbiorze historii są raczej powszechnie znane, przyznam szczerze, iż jedyną znaną mi opowieścią był „Kwiat paproci”. Co samo w sobie jest atutem tego zestawienia, gdyż pozwala poznać te mniej popularne i rozreklamowane baśnie. Każda z zamieszczonych tu historii niesie ze sobą morał dla młodego odbiorcy. Całość jest ciekawa i interesująca. Polecam, zarówno dużym i małym.

YoAnna - 30 maja 2013 21:45


Zbiór bajek różnych autorów. Każda z morałem. I dla dzieci, i dla dorosłych (czytamy dzieciom).

Cezary Kolczuga - 30 marca 2013 21:54


Z całej książki znam tylko Kwiat Paproci. I jest to jedna z moich ulubionych baśni.

Aleksandra Skibińska - 30 marca 2013 21:25

  Pobierz fragment (ePub)   lub czytaj