ebook Księżniczka na ziarnku grochu. Dziewczynka z zapałkami - Hans Christian Andersen

Księżniczka na ziarnku grochu. Dziewczynka z zapałkami

Dwie z najbardziej znanych baśni Andersena o Księżniczce na ziarnku grochu i Dziewczynce z zapałkami - w pięknie ilustrowanej wersji, przygotowanej specjalnie dla najmłodszych.

Choć klasyczne baśnie i bajki pochodzą sprzed stuleci, mądrość w nich zawarta jest wciąż aktualna. Dzięki tym ponadczasowym opowieściom dziecko zaczyna rozumieć świat, dostrzegać różnicę między dobrem a złem, przezwyciężać ogarniające je czasami niepokoje i lęki.

Księżniczka na ziarnku grochu oraz Dziewczynka z zapałkami należą do kanonu utworów Hansa Christiana Andersena. Zostały opracowana w taki sposób, aby polski tekst zachował literacką wrażliwość oryginału, a zarazem brzmiały współcześnie i były w pełni zrozumiałe dla dzieci. Całości dopełniają wyjątkowej urody ilustracje Katarzyny Kołodziej oraz Artura Piątka.

Dodaj komentarz


Są to baśnie mojego dzieciństwa, które czytali mi rodzice, opowiadali dziadkowie. Zawsze mi się podobały. Teraz zapragnęłam pokazać je mojej młodszej kuzynce. Jej też się bardzo, bardzo spodobały. Wprawdzie nigdy nie mogłam zrozumieć jakim cudem można cokolwiek poczuć pod tak dużą ilością pościeli, ale zawsze chciałam, żebym ja tez coś poczuła i żebym również została ogłoszona prawdziwa księżniczką. No i zawsze pragnęłam żeby pokochał mnie jakiś bardzo przystojny i bogaty książę. Polecam wszystkim.


Opowieść o delikatnej księżniczce jest jedną z tych, które trudno mi określić jako ulubione. Jednak książka dostarcza wiele zabawy i na pewno nie jest nudna.


Księżniczki na ziarnku grochu nigdy nie lubiłam. Znaczy, tej postaci. Bo bajka była bardzo dobra.


Księżniczka na ziarnku grochu to kolejna moja ulubiona baśń. Tysiące razy czytana mi przez rodziców. Ciągle zastanawiałam się jak to możliwe, że prawdziwa księżniczka czuje ziarnko grochu..hmm

  Pobierz fragment (ePub)   lub czytaj