ebook Krwawy Orzeł - Craig Russell

Krwawy Orzeł

Kosmopolitycznym Hamburgiem , miastem zarówno porządnych obywateli i
wielkich finansów, jak i prostytutek oraz narkotykowych gangów, wstrząsa
seria makabrycznych morderstw. Bestialsko okaleczone zwłoki kobiet
wydają się wykluczać pieniądze, czy seks , jako motyw zbrodni. A więc
gdzie go szukać.
Nadkomisarz Fabel nie jest typowym policjantem. Potrafi sięgnąć
wyobraźnią dalej niż na to pozwalają techniki śledcze. Dochodzenie
przypomina przejście przez niekończący się enigmatyczny labirynt, za
każdym zakrętem czeka nowa tajemnica, która odkrywa kolejne zagadki, a z
nich wyłaniają się następne pytania.
Akcja powieści trzyma w napięciu do ostatniej strony.

Dodaj komentarz


@Pharea – nie sądź po komentarzu czy ktoś czytał czy nie. Po prostu komuś nie podeszła ta powieść i tyle. Snucie „teorii spiskowych” niczego nie zmieni. A jaka jest książka? Jednych czytelników zadowoli, innych nie. Ci co czytają dużo kryminałów jeden po drugim, raczej nie znajdą tu szczególnych emocji, bo fabuła wyda im się dość schematyczna. Inni czytelnicy mogą jednak odnaleźć przyjemność w czytaniu. Powieść potrafi trzymać w napięciu, a sugestywne opisy wywołają u niektórych „dreszczyk”.


Trzeba przyznać, iż okładka nie zachęca do lektury. Tym razem komisarz Fabel musi stawić czoło mordercy, który w bestialski sposób zabija kobiety. Fabułą nie nudzi, akcja jest wciągająca, czyta się tę powieść stosunkowo szybki i lekko. Bohaterowie zostali zaprezentowany w sposób porządny, jednak tak naprawdę czytelnik niewiele się o nich dowiaduje. Czytało się dobrze, więc polecam osobą, które lubią kryminały.


Czy książka jest ciekawa czy nie, to tak naprawdę rzecz gustu. Komuś może się nie podobać i wyrazi to w komentarzu (szczególnie jak się pochłania literaturę tego typu, to trudno o zaskoczenie). Jaki jest "Krwawy orzeł"? Jest dobry, ale czytałam lepsze historie. Bohater raczej schematyczny, fabuła też nie odbiega od standardów. Owszem trzyma w napięciu, ale dialogi momentami są dość sztuczne. Ten fakt powoduje, że przyjemność lektury nie jest pełna. Nie dziwię się przedmówcy. Nie ma o czym pisać.


Pierwsza książka o przygodach nadkomisarza Fabel'a. Pierwsza z zamordowanych kobiet miała wtrwane płuca. Kiedy ten sam brutalny sposób morderstwa został ponownie powtórzony, było jasne, że jest za to odpowiedzialny ten sam morderca. Craig Russell przedstawia nam nowego bohatera jakim jest Jan Fabel, człowiek z wyobraźnią, sumieniem i przeczuciem. Ogólna ocena książki dobra, poprzednik chyba jej nie czytał stąd jego wypowiedź. Taki komentarz można skopiować i wkleić do każdej książki


Ani to sensacja, ani kryminał. Powieść jest dość przewidywalna. Czyta się szybko. W sumie "średniak" nie wart uwagi. Nie ma o czym więcej pisać.

  Pobierz fragment (ePub)   lub czytaj