ebook Kot w butach. Najpiękniejsze Baśnie - Peter L. Looker

Kot w butach. Najpiękniejsze Baśnie

Seria jest zbiorem 12 najbardziej popularnych baśni. Są one ilustrowane pięknymi rysunkami. Opowiadania wprowadzają czytelnika w świat marzeń, uczą, dają rady, bawią. Wersja ePub ebooka zawiera tekst baśni w formie słuchowiska, które wykonane jest w formie teatrzyku. Gra aktorska, towarzysząca muzyka oraz udźwiękowienie tworzą niepowtarzalny nastrój przygody, która wciąga słuchacza.

 

Dawno temu w małej wiosce mieszkał młynarz, który miał trzech synów. Kiedy umarł zapisał im cały swój majątek. Najstarszy syn dostał młyn, średni osła, a najmłodszy Janek odziedziczył kota. Janek zmartwił się trochę, widząc jaki przypadł mu w udziale spadek. Jego bracia mogli zarobić na życie, a on? Jaki pożytek może mieć z kota? Nie martw się. Daj mi tylko parę pięknych butów, a zobaczysz, że uczynię cię wielkim panem – powiedział kot, kłaniając się pięknie chłopcu...
(fragment baśni)

Uwaga! Tytuł może wymagać aktualizacji czytnika/aplikacji. Pliki audio zawarte są w wersji ePub ebooka.
Odsłuch może być niedostępny w urządzeniach/aplikacjach, których specyfikacja techniczna na to nie pozwala.

Dodaj komentarz


To chyba jedne z najbardziej znanych baśni, które każde dziecko i dorosły również znać powinni. W sumie nawet ludzie, którzy zazwyczaj książek nie czytają te opowieści znają, no bo jakby ich nie znać. Stały się one podstawą do nakręcenia wielu filmów, bajek, często w dzisiejszych czasach są to reinterpretacje tych opowieści, przeniesione w czasy nowożytne i nieco zmienione, więc jak widać książka ta wciąż cieszy się niemałym powodzeniem.


Historia najmłodszego z braci, który w spadku otrzymał jedynie kota. Jednak nie było to zwykłe zwierzę, a futrzak, który pomógł zmienić życie swojego nowego pana. Dla urozmaicenia spotkania z bajką historię wzbogacono o pliki dźwiękowe oraz ilustracje, które powinny być atrakcyjne dla młodego odbiorcy opowieści. Zachęcam dorosłych do zapoznania pociech z tą opowieścią i sprytnym kocurze. Warto, by dzieci ją znały.


Bajka niby znana, ale niewiele osób zna ją na tyle aby opowiedzieć ja z pamięci. Ta bardzo ładna książeczka nieco ją odświeży. Świetne przyciągające ilustracje. Wydanie w wersji ebooka to lekkie nieporozumienie. Dzieci tak naprawdę wolą książki, szczególnie jak zawierają ilustracje. Pozycja jest dla małych dzieci i całkowicie niepraktyczne jest czytanie przez rodzica na ekranie komputera. Są wprawdzie czytniki ebooków, ale to jeszcze dość drogi gadżet.


Najlepsza to jest nowa wersja (3D) filmowa. Bajka może zainteresuje, bo książeczka ma piękne ilustracje. Tytuł wzbogacony jest plikami audio.


Kot w Butach jest jednym z powodów, dla których kocham koty. No i te buciki na kocich łapkach. To jedna z moich ulubionych baśni.


Choć Kot w Butach kojarzy mi się już bardziej ze Shrekiem to nie zapominam skąd go znam:) Zdecydowanie warto przeczytać

  Pobierz fragment (ePub)   lub czytaj