Korea Północna - Poszukując prawdy

18Pierwsza i jedyna taka książka na rynku polskim o Korei Północnej. Autorzy ukazują nieznaną nam dotychczas Koreę. Przewodnik po kraju, o którym niewiele wiemy, a wiedzieć powinniśmy.

"Korea północna to najbardziej tajemniczy i najmniej opisywany kraj świata. Totalna izolacja wewnętrzna i zewnętrzna sprawia, że o państwie, systemie i ludziach, którzy tam żyją, wiemy najczęściej tyle, ile rządząca elita chce nam ujawnić. Korea Północna to bez wątpienia polityczny fenomen, kraj, który w oficjalnym przekazie określa się jako raj na ziemi i państwo powszechnej szczęśliwości. W rzeczywistości jest najbardziej represyjnym państwem świata z niewolniczym systemem kastowym, wszechogarniającym terrorem i nieznanym w tym stopniu na świecie - kulcie przywództwa.

Korea Północna to polityczna hybryda, której oficjalna ideologia przypomina piorunujący koktajl stalinizmu, szowinizmu, rasizmu i tradycjonalizmu.

Warto poznawać Koreę Północną jako ostrzeżenie, a jednocześnie laboratorium, jak żyje się w kraju ludziom poddanym terrorowi, nieustannym represjom i totalnej inwigilacji. Korea Północna w niczym nie przypomina dawnych upadłych reżimów Europy Wschodniej. Jest jednak ostrzeżeniem przed ślepą wiarą w ideologię, utopię i paranoiczne sny dyktatora."

Prof. Zw. Dr Hab. Waldemar J. Dziak

Dodaj komentarz


Brak komentarzy

  Pobierz fragment (ePub)   lub czytaj