ebook Już bez bicia? Spór o klapsa - Anna Golus

Już bez bicia? Spór o klapsa

Czym jest klaps? Dlaczego bijemy dzieci akurat w pośladki? W jaki sposób bite są dzieci w innych kulturach? Jakie są techniki bicia dzieci? Czy lanie może być aktem miłości? Czy i jak zmieniało się społeczne przyzwolenie na stosowanie kar cielesnych? Jaki jest stosunek Kościoła do takich kar? Jakim zmianom ulegał sposób bicia dzieci na przestrzeni wieków? Czy zawsze usprawiedliwiano kary cielesne rodzicielską miłością? Odpowiadając na te pytania, autorka opisuje historię bicia dzieci na świecie i tradycję stosowania kar cielesnych w naszym kraju, przytacza i analizuje badania opinii społecznej, cytuje swobodne wypowiedzi rodziców na forach internetowych oraz obszerne fragmenty współczesnych poradników zachęcających do wymierzania kar cielesnych. Już bez bicia? Spór o klapsa jest próbą odpowiedzi na pytanie, dlaczego tak trudno nam uznać, że również klaps jest biciem, i dlaczego, choć od 1 sierpnia 2010 roku w Polsce zabronione jest stosowanie kar cielesnych, wciąż tak wielu rodziców przyzwala na bicie dzieci w celach wychowawczych. Fragmenty książki publikowane w serwisie www.naszemaluchy.pl.

Dodaj komentarz


Bicie dzieci podczas ich wychowania jest teraz podstawą wielu rozmów !
niektórzy twierdzą że bez bicia dzieci wychować się, inni , że powinno byc ono całkowicie zabronione.
Jednak chyba czym innym jest bicie , a czym innym klaps .
Dziecko powinno wiedzieć , że źle zrobiło,powinno być ukarane ale nie może być absolutnie bite.
hm.. jak ten problem przedstawia Anna Golus ?
przeczytajcie i dowiedzcie się sami

Tralalalalalala - 29 czerwca 2013 00:49


Polski tradycyjny sposób wychowywania opiera się na przemocy. Nie bez winy jest Kościół, który mówi o władzy rodzicielskiej (a władza z przemocą jest zawsze związana). Książka próbuje zmienić postrzeganie i myślenie na temat bicia dzieci (i zwykłego klapsa). Moim zdaniem niewielu przekona. Niewielu też po nią sięgnie, a powinna.

Cezary Kolczuga - 13 kwietnia 2013 11:52


"Już bez bicia?" pozwoliło mi szerzej spojrzeć na problem (bo uważam to za problem) bicia dzieci. Z drugiej strony pozwoliła mi też zrozumieć, skąd takie, a nie inne podejście rodaków do tematu. Serdecznie dziękuję autorce.

Aleksandra Skibińska - 13 kwietnia 2013 10:39

  Pobierz fragment (ePub)   lub czytaj