ebook Hexa - Wojciech Pietrzak

Hexa

„Hexa” przeznaczona jest dla czytelników lubiących zagadki, tajemnice i zaskakujące wydarzenia. Jest to powieść kryminalna, w której przeplatają się wątki o różnej tematyce. Rok 1987. W Krakowie powieszony zostaje Michał Karpiński, młody żołnierz oskarżony o zamordowanie rok wcześniej w Nowej Rudzie 20-letniej Cyntii Łuskowskiej. Czy słusznie? Niemal ćwierć wieku później Andrzej Karpiński, ojciec Michała, wygrywa znaczną sumę na loterii i postanawia wynająć detektywa, który oczyści pamięć jego syna. Dardiusz Wicher początkowo wcale nie chce podjąć się tego zadania. Zmienia jednak zdanie i próbuje poskładać w całość strzępy informacji. Musi zmierzyć się nie tylko z fatalnie napisanym artykułem prasowym i jeszcze gorszym listem miłosnym, ale także z córką i matką zamordowanej, dwiema kobietami o niesłychanie silnej osobowości. Patriarchalny konserwatyzm Dardiusza zostaje wystawiony na bolesną próbę, a Andrzej Karpiński domaga się wyników, podważając przy tym zasadność kary śmierci, której Wicher usiłuje bronić. Oprócz tego Czytelnik jest świadkiem politycznego sporu wolnorynkowca Wichra z socjalistą Karpińskim, enigmatycznych rozmów telefonicznych dwóch tajemniczych mężczyzn, a także wątku romantycznego, którego zakończenie okazuje się równie zaskakujące, co rozwiązanie zagadki kryminalnej.

Dodaj komentarz


To książka, przy której niejeden czytelnik poczuje się dość dziwnie. Niby kryminał ale wątki BDSM będą dla niektórych odbiorców nie do przyjęcia. Książka w ciekawy sposób porusza problematyczne (w naszym społeczeństwie) tematy pod płaszczykiem dość udanej i ciekawej historii kryminalnej. Czy jednak powieść wywoła jakąś szerszą dyskusję na poruszane w niej problemy? Śmiem w to wątpić. Poczytać jednak warto, bo kryminał jest niczego sobie.

Dark Noise - 28 czerwca 2013 08:04


Wiem, że nie powinno oceniać się książki po okładce, ale ta jest okropna. Może jedynym jej plusem jest to, iż w jakiś sposób nawiązuje do treści powieści. Czytelnik dostaje do ręki książkę, która wydawać by się mogło porusza dość kontrowersyjne tematy. I cóż można rzec. Na pewno jest intrygująco, pomysł na wątek kryminalny nie najgorszy, wykonanie również dobre. Jak na debiut, nie było źle.

YoAnna - 21 maja 2013 17:09


Debiut pisarski Wojciecha Pietrzaka Jak przedmówczyni wspomniała powieść łącząca konserwatyzm, wątki liberalne i... BDSM. Przede wszystkim jest to jednak kryminał. Bardzo oryginalny kryminał. Barwne postacie, trochę humoru, a niekonserwatywny romans, w który wdaje się bohater przyczynia się do wykrycia mordercy. Miłośnicy kryminałów będą z pewnością zadowoleni. Polecam też tą książkę wszelkiej maści dyskutantom, bo kontrowersyjnych tematów w tej powieści nie brakuje.

Doris - 16 maja 2013 11:19


Poczatkujący pisarz Wojciech Pietrzak daje czytelnikom ciekawą ksiażką z nie mniej ciekawą okładką. Dość intrygujące. W zamyśle ma to być połączenie konserwatyzmy i BDSM. Brzmi ciekawie i też ciekawie się czyta ( z uśmiechem). Wbrew pozorom jest to też powieśc kryminalna, która wciąga i zaskakuje czytelnika. Postacie sa rewelacyjne napisane i zapadają w pamięć, tak samo jak dialogi. Polecam, bo możecie być nieźle zaskoczeni

Pharea - 16 maja 2013 09:45

  Pobierz fragment (ePub)   lub czytaj