ebook Granice - Liza Marklund

Granice

Dziewiąty tom serii o dziennikarce Annice Bengtzon

Ciało pięknej kobiety zostaje odnalezione w śniegu. To już czwarta ofiara zamordowana w podobny sposób w krótkim czasie. Pewne elementy zbrodni powtarzają się: młoda matka zostaje zabita przy użyciu ostrego narzędzia ciosem w plecy. W redakcji Anniki Bengtzon rodzą się podejrzenia, że w grę wchodzi seryjny morderca. Dziennikarka rozpoczyna samodzielne dochodzenie. Jednocześnie otrzymuje dramatyczną wiadomość: jej mąż, Thomas, który przebywa właśnie na konferencji w Nairobi, zostaje porwany na granicy Kenii z Somalią razem z innymi przedstawicielami państw europejskich. Szantażyści przystępują do egzekucji zakładników. Annika zrobi wszystko, by uratować swojego męża…

Liza Marklund popularna szwedzka dziennikarka i pisarka, która serią o reporterce kryminalnej Annice Bengtzon zrewolucjonizowała współczesną szwedzką powieść policyjną.

Dodaj komentarz


Czasami Marklund może pozytywnie zaskoczyć. Ta książka jest tego przykładem. Wprawdzie to kolejna opowieść o dziennikarce śledczej Annice Bengtzon, ale wprowadzenie przez autorkę do fabuły osobistego dramatu bohaterki (porwanie męża) wprowadza pewien ożywczy powiew. Trochę tu brutalności i drastycznych scen. Przewija się też świat polityki. Tytułowe granice dotyczą zaś rozterek, co jest ważniejsze mąż czy praca. Jakie granice bohaterka jest w stanie przekroczyć. Napięcie trzyma do samego końca, a emocje gwarantowane.


Miasto zalewa fala morderstw, którego ofiarami padają młode kobiety. Annika Bengtzon rozpoczyna dziennikarskie śledztwo, lecz wkrótce na jej głowę spada dramat – jej mąż zostaje porwany i grozi mu śmiertelne niebezpieczeństwo, gdyż oprawcy nie lubią żartów. Wciągająca powieść sensacyjna, choć fabuła nie opiera się na jakimś odkrywczym motywie, nie przeszkadza to czerpać przyjemności z lektury. Jest krwawo, okrutnie, mocno. Serdecznie polecam.


Kiedy się czyta kryminał za kryminałem trudno jest natrafić na coś nowego. Te same chwyty, prawie te same schematy. Owszem dobrze się często czyta, ale przeważnie gdzieś to już było. „Granice” nie są tu żadnym wyjątkiem, ale przez wprowadzenie watku terrorystów zyskują w moich oczach. Bohaterka często staje przed wyborem czy ważniejsza jest jej policyjna praca, czy mąż uprowadzony przez terrorystów. Jak daleko jest w stanie się posunąć, jakie granice przekroczyć. O tym dowiecie się z tej książki.


"Granice" to niesamowity thriller. Powieść brutalna, krwawa, zawierająca dużo drastycznych scen. Dobra skandynawska literatura. Mąż dziennikarki Anniki Bengzon zostaje porwany przez terrorystów. Na tyłach przedszkola w Axelsberg znalezione zostało ciało kobiety zadźganej nożem. Zapowiada się na prawdę intrygująco i tak właśnie jest. Autorka potrafi utrzymać zainteresowanie czytelnika od samego początku do końca. Książka pochłania i nie można się od niej oderwać


Świetny thriller trzymający do samego końca w napięciu. Dopracowane dialogi, świat polityki i oczywiście emocje. Emocje, które nie opuszczają czytelnika przez całą lekturę.


Jest to niezwykle wciągająca powieść, której autorka stała się popularna dzięki fali popularności szwedzkich kryminałów wywołanych pojawieniem się Milenium. Myślę że nie tylko fani milenium mogą sięgnąć po tą pozycje gdyż jest ona znacznie ciekawsza od wspomnianego tytułu.

  Pobierz fragment (ePub)   lub czytaj