ebook Faraon - Bolesław Prus

Faraon

Słynna powieść Bolesława Prusa, której akcja rozgrywa się w starożytnym Egipcie.

Młody faraon Ramzes XIII próbuje poznać mechanizmy zarządzania państwem oraz podejmuje walkę o niezależność władzy faraona od kasty kapłańskiej.

 

Dodaj komentarz


Historia walki o nowoczesność osadzona w realiach starożytnego Egiptu. Młody faraon, obejmując władzę chce zreformować kraj i uniezależnić swój urząd i pozycję od wszechwładzy kasty kapłanów. Mimo, że odnosi z początku sukcesy, to jednak siła i wpływy tej grupy są zbyt wielkie. Doskonała powieść o walce o władzę, polityce i losach jednostki próbującej samotnie stawić czoła „układowi”. Wiele dzisiejszych thrillerów eksploruje ten sam wątek. Jest ot w istocie thriller dziwiętnastowieczny, w niczym nie ustępujący dzisiejszym dziełom Archera czy Grishama.


Powieść Bolesława Prusa zabiera czytelników do świata starożytnego Egiptu, którym rządzili faraonowie. Na jej kartach poznajemy losy młodego Ramzesa XIII, próbującego uniezależnić swoje rządy od kasty kapłanów. Całość niezwykle realnie oddaje panujące w tamtych czasach zależności, co nadaje całości dozy wiarygodności. Styl Prusa może dla niektórych być nieco ciężki w odbiorze, jednak jest to historia godna uwagi i to nie tylko, jako lektura.

  Pobierz fragment (ePub)   lub czytaj