ebook Emma i ja - Elizabeth Flock

Emma i ja

Ośmioletnia Carrie Parker jest podobna do innych dziewczynek w jej wieku. Chodzi do szkoły, lubi się bawić, lubi też sobie pomarzyć o dalekich podróżach. Jednak nawet bogata wyobraźnia nie pozwala jej uciec od bezwzględnych realiów dnia codziennego. Niegdyś w jej domu panowały miłość, radość i spokój to wszystko się zmieniło po tragicznej śmierci ojca. Rządy objął teraz agresywny ojczym, z lubością pastwiący się nad rodziną. Carrie pragnie uchronić przed atakami Richarda młodszą siostrę, złotowłosą, łagodną Emmę. Wie, że na pomoc matki nie ma co liczyć. Dziewczynki łączy wspólny smutny los i nienawiść do ojczyma. Udręczone do granic wytrzymałości, nieświadomie prowokują serię wydarzeń, które prowadzą do nieuchronnej tragedii... "Emma i ja" to jedna z tych książek, których się nie zapomina. Inna. Wzruszająca. Niezwykle przejmująca. I prawdziwa. Nikogo nie pozostawia obojętnym. To pasjonująca powieść obyczajowa dla czytelników, którzy nie boją się trudnych tematów w literaturze oraz cenią książki niebłahe, poruszające sprawy istotne: problem miłości i akceptacji w rodzinie, przyjaźni i samotności, egoizmu i okrucieństwa.

Dodaj komentarz


Opowieść o ośmioletniej dziewczynce i jej życiu bez ojca (zmarł). Zamiast niego jest brutalny ojczym. Wraz ze swoją młodszą siostrą starają się być jak najdalej od tego mężczyzny. Zbieg różnych okoliczności sprawia, że dziewczynki uczą się strzelać. Więcej nic nie powiem, bo w tej powieści zakończenie jest najważniejsze. W historii tej najbardziej mnie urzekł sposób przedstawienia świata z punktu widzenia bohaterek. Dziewczynki żyją wprawdzie w okrutnym świecie, ale mają też swój świat fantazji.

Doris - 15 maja 2013 17:18


Niesamowita książka. Można powiedzieć wow. Powieść która dosłownie łamie serce. Caroline (Carrie) i Emma to dwie małe dziewczynki, które nie tylko były świadkiem brutalnego zabójstwa swego ojca, ale są teraz przedmiotem nadużyć ze strony swojego ojczyma. Choć opowiedziana z punktu widzenia ośmioletniej Carrie , Elizabeth Flock robi doskonałą robotę. Koniec powieści jest zupełnie zaskakujący. Nie jest to łatwa lektura i nie czyta się jej lekko, zdecydowanie nie jest też to książka dla wrażliwych ludzi

Pharea - 14 maja 2013 19:07


"Emma i ja" jest niezwykle poruszającą książką. Tragedia Emmy i Carrie wstrząsnęła mną do głębi. To nie jest książka dla wrażliwych ludzi.

Aleksandra Skibińska - 10 kwietnia 2013 18:16

  Pobierz fragment (ePub)   lub czytaj