ebook Ekstrawagantki - Anna Kozicka – Kołaczkowska

Ekstrawagantki


„Ekstrawagantki” Anny Kozickiej-Kołaczkowskiej to pasjonująca opowieść, zawierająca w sobie elementy kryminału, powieści detektywistycznej i sensacyjno–awanturniczej. To dobra mieszanka, trzymająca w napięciu, pełna zwrotów akcji.

Trzy kobiety próbują rozwikłać zagadkę związaną z ostatnim okresem panowania Piastów na Śląsku. Jedna z bohaterek z powodu wypadku nie dociera jednak na miejsce, dlatego tajemniczego rozwiązania zagadki podejmują się Karolina – była modelka oraz Agata – śpiewaczka operowa. W trakcie śledztwa okazuje się, że sprawą zainteresowane są nie tylko główne bohaterki. Im bardziej zgłębiają zagadkę, im więcej udaje im się dowiedzieć, tym więcej spotyka ich kłopotów. Odżywają demony przeszłości i wplatają się we współczesność.

Autorka zabiera czytelnika w podróż po współczesnym i siedemnastowiecznym Śląsku, do miejsc, które setki lat były pod władaniem Piastów: Brzegu, Wołowa, Legnicy i Wrocławia. To bardzo ciekawa, a zarazem mądra powieść dla łowców przygód, sensacji oraz pasjonatów kryminałów i polskiej historii.

Dodaj komentarz


Rynek książki sensacyjno-przygodowej wzbogaca się o powieść „Ekstrawagantki” Anny Kozickiej- Kołaczkowskiej. Książka opowiada o dwóch kobietach, samorodnych detektywkach historycznych, próbujących rozwikłać tajemnicę księżnej Karoliny Piastówny. W trakcie tego śledztwa okazuje się, że sprawą są zainteresowane nie tylko główne bohaterki powieści, Karolina i Agata. Im bardziej zgłębiają zagadkę, im więcej udaje im się dowiedzieć, tym więcej spotyka ich kłopotów. Odżywają demony przeszłości (Zakon Czaszki) i wplatają się we współczesność. Nadal bowiem są tacy, którzy nie chcą, by pamiętano o panowaniu Piastów na Śląsku. Niestety, ta niepamięć dotyczy także nas, Polaków.

  Pobierz fragment (ePub)   lub czytaj