ebook Wypracowania - Henryk Sienkiewicz „Pan Wołodyjowski” - Opracowanie zbiorowe

Wypracowania - Henryk Sienkiewicz „Pan Wołodyjowski”

Charakterystyka Adama Nowowiejskiego. Wypracowanie dotyczy Adama Nowowiejskiego, jednego z bohaterów drugoplanowych powieści „pan Wołodyjowski” H. Sienkiewicza i stanowi charakterystykę tej postaci. Adam był młodym i przystojnym mężczyzną. Już jako nastolatek wcielił się do wojska, by służyć ojczyźnie.. Kochał się w Zosi Boskiej, która została porwana przez Tatarów, zhańbiona przez Azję i sprzedana jako niewolnica. Wypracowanie zawiera 366 wyrazów.

Charakterystyka Azji Mellechowicza (Tuhaj-bejowicza). Azja Mellechowicz, tak naprawdę Tuhaj-bejowicz był synem tatarskiego wodza. Działał on pod przybranym nazwiskiem w szeregach wojsk polskich, planując w ukryciu zdradę i zemstę na swoich oprawcach. Jego marzeniem było stworzenie państwa tatarskiego w Polsce, na co jednak hetman Sobieski zgody nie wyraził. Wypracowanie zawiera 472 wyrazy.

Charakterystyka Ketlinga. Wypracowanie jest charakterystyką jednego z bohaterów powieści „Pan Wołodyjowski” Ketlinga. Był on wiernym przyjacielem i towarzyszem broni Michała Wołodyjowskiego. Wspólnie podejmowali się wielu ryzykownych misji, a wszystko to z miłości wierności do ojczyzny. Był on walecznym i doskonale wyszkolonym żołnierzem. Dzielnym i walecznym człowiekiem. Wypracowanie zawiera 398 wyrazów.

Charakterystyka Krystyny Drohojowskiej. Poniższe wypracowanie stanowi charakterystykę Krysi Drohojowskiej, drugoplanowej bohaterki powieści H. Sienkiewicza pod tytułem „Pan Wołodyjowski”. Krzysia, bo tak nazywali ją przyjaciele i opiekunowie była piękną, młodą dziewczyną. Miała czarne włosy i błękitne oczy. Miał smukłą i szczupłą sylwetkę. Była wysoka. Była uzdolnioną muzycznie dziewczyną, pięknie śpiewała i bardzo dobrze grała na lutni. Po śmierci ojca trafiła pod opiekę stolnikowej Makowieckiej. Wypracowanie zawiera 378 wyrazów.

Charakterystyka Barbary Jeziorkowskiej. Wypracowanie stanowi charakterystykę jednej z bohaterek występujących w powieści „Pan Wołodyjowski”, Barbary Jeziorkowskiej. Basia był młodą żywą i energiczną osóbką. Miała poczucie humoru, była zabawna, lubiła żarty i często zachowywała się jak młody niewychowany uczeń. W swych zachowaniach bywała bardzo dziecinna, czym wzbudzała częsty śmiech wśród przyjaciół i towarzyszy. Pan Zagłoba nazywał ją swoim „hajduczkiem”, uwielbiał ją i bardzo się o nią troszczył. Wypracowanie zawiera 456 wyrazów.