ebook Tajna wojna Churchilla - Bogusław Wołoszański

Tajna wojna Churchilla

Tajna wojna Churchilla to opowieść o mechanizmach władzy, w których prowokacja, szantaż, wykorzystywanie ludzkich słabości, a nade wszystko, wiara w słuszność misji dają zwycięstwo.

 

Rozsypują się tajemnice, otwierają się drzwi sejfów archiwów państwowych i prywatnych, które przez dziesięciolecia strzegły największych tajemnic XX wieku. Dopiero teraz, ponad pół wieku po dramatycznych wydarzeniach, zmieniających świat, możemy podjąć fascynującą próbę odtworzenia prawdy.

Winston Churchill, wytrawny gracz, doświadczony polityk, obejmując urząd premiera rządu brytyjskiego, stanął wobec potężnego wroga, jakim był Hitler, odnoszący zwycięstwa na każdym froncie, na którym zaatakował. Nie tylko tego wroga Churchill musiał pokonać, miał bowiem przeciwko sobie ludzi z najbliższego otoczenia, którzy uważali, że wojna przyniesie ich ojczyźnie klęskę. Ci ludzie chcieli go obalić. Rzucił im wyzwanie. I zwyciężył.

Dodaj komentarz


Wołoszański od wielu lat przyczynia się do popularyzowania wiedzy historycznej w narodzie. Stara się robić to tak, by była ona łatwa i przyjemna, choć czasami musi zagłębić się w gąszczu dat i postaci. W tej pozycji stara się przybliżyć mało znane informacje z walki, którą podejmował Churchill, aby powstrzymać rozprzestrzenianie nazistowskiego terroru.

Artem - 5 kwietnia 2013 15:40

  Pobierz fragment (ePub)   lub czytaj