ebook Tajemniczy ogród Frances H. Burnett. Streszczenie. Analiza. Interpretacja - Marta Zawłocka

Tajemniczy ogród Frances H. Burnett. Streszczenie. Analiza. Interpretacja

Szczegółowe i obszerne streszczenie, dokładna analiza, charakterystyka bohaterów (Mary Lennox, Colina Cravena, Dicka Sowerby, Marty Sowerby, lorda Cravena i innych), przykładowe wypracowania (Czy Dick mógłby zostać moim przyjacielem?, Rola przyrody w przemianie Colina i Mary), testy sprawdzające z kluczem, krzyżówki. Doskonała pomoc w przygotowaniu do lekcji, testów sprawdzających i prac klasowych.

Dodaj komentarz


Żyjemy w czasach kiedy niemal wszystko pędzi. Dużo ludzi nie ma na nic czasu, a młode pokolenie też jest coraz bardziej „zajęte”. Nie dziwię się więc popularności wszelkich opracowań. Po co czytać lekturę, skoro można szybciej poznać książkę w inny sposób. Czy jednak takie rozwiązanie jest dobre? Na pierwszy „rzut oka” tak. W dalszej perspektywie nie sądzę. Sama powieść „Tajemniczy ogród” jest jednak na tyle „ciężka”, że nie dziwię się opracowaniom i ludziom po nie sięgającym.

Dark Noise - 23 czerwca 2013 15:40


Jest to opracowanie jednej z najwspanialszych książek, z jakimi miałam do czynienia jako dziecko. Wtedy nigdy nie myślałam o zgłębieniu tej książki, mam tutaj na myśli pogłębioną analizę i tym podobne. W sumie uważam, że tak wspaniałą książkę warto dobrze znać od deski do deski, dlatego streszczenie to może być czasami naprawdę przydatne. Możliwe, że dzięki temu dowiemy się czegoś nowego na temat swojej ulubionej lektury.

Tralalalalalala - 23 czerwca 2013 03:21

  Pobierz fragment (ePub)   lub czytaj